Michał Kozłowski opuszcza VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa

Michał Kozłowski opuszcza VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa

19 maja 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Michał Kozłowski zmienia barwy klubowe. Rozgrywający po dwóch sezonach żegna się z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa.

Michał Kozłowski ze stolicy wywozi cały bagaż pozytywnych wspomnień. I coś, co zawiśnie w jego gablocie z siatkarskimi pamiątkami: brązowy medal PlusLigi. – Były to ciekawe i dobre dwa lata. A mogły być jeszcze lepsze. W pierwszym, przerwanym przez pandemię sezonie mieliśmy ogromną szansę na złoto – przypomniał. – Drugi rok był znacznie trudniejszy, ale zakończył się dla nas tak jak chcieliśmy. Dzięki temu wyjeżdżam z Warszawy z brązowym medalem – podsumował. – Czas na zmiany. Wraz z rodziną podjęliśmy decyzję, że chcemy być bliżej domu – uśmiechnął się.

– Chciałbym podziękować przede wszystkim kibicom. Choć w ostatnim sezonie nie widzieliśmy się na żadnym meczu, czuliśmy Wasze wsparcie. Wszystkie wiadomości, jakie otrzymałem od Was w social mediach, były bardzo miłe. Dziękuję też oczywiście kolegom z zespołu, trenerom i całemu klubowi. Życzę Wam powodzenia w kolejnym sezonie. Do zobaczenia! – zakończył Michał Kozłowski.

– Michał to zawodnik, którego każdy trener chciałby mieć w zespole. Zawsze można na niego liczyć. Wprowadza dużo spokoju do gry, co na pozycji rozgrywającego jest kluczowe – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Dziękujemy za dwa wspólne sezony i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych, już w nowej drużynie – dodał.

Michał Kozłowski w barwach VERVY Warszawa ORLEN Paliwa w PlusLidze rozegrał 33 mecze (70 setów), a w CEV Lidze Mistrzów – 5 spotkań (12 setów). W pierwszym sezonie był zastępcą Antoine’a Brizarda, w kolejnym zaś wspomagał Ángela Trinidada de Haro. I zawsze dawał dobre zmiany. Kibice z pewnością zapamiętają jego asa serwisowego, który zakończył mecz z Treflem Gdańsk i otworzył VERVIE furtkę do półfinału mistrzostw Polski.

Źródło: inf. prasowa