Mecz szczególnych powrotów. Zapowiedź meczu X kolejki PGE Ekstraligi Fogo Unia Leszno – Motor Lublin

Mecz szczególnych powrotów. Zapowiedź meczu X kolejki PGE Ekstraligi Fogo Unia Leszno – Motor Lublin

24 czerwca 2022 Wyłączono przez NiceSportOnline

Przed nami X runda zmagań na torach żużlowej Ekstraligi. W jednym ze spotkań Fogo Unia Leszno zmierzy się na swoim torze z ekipą Motoru Lublin. Jest to jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań w tej serii rozgrywek. Leszczynianie spróbują się zrewanżować lublinianom za srogą porażkę na torze w Lublinie, gdzie padł wynik 58:32 dla „Koziołków”.

W ekipie prowadzonej przez Macieja Kuciapę jest dwóch zawodników, dla których ten mecz będzie szczególnym powrotem na leszczyński owal. Mowa przede wszystkim o Dominiku Kuberze, który wraca na swój macierzysty tor. Drugim zawodnikiem jest Jarosław Hampel, który przez wiele lat w przeszłości zdobywał punkty dla drużyny „Byków”. Zagadką po upadku będzie postawa Mikkel Michelsena. Kapitan lublinian będzie chciał zapewne znów być liderem swojej drużyny. W końcowym rezultacie drużyny będzie zależeć od postawy Maksyma Drabika, który w ostatnim czasie się pogubił i notuje zniżkę formy sportowej. Formacja Motoru Lublin jest bardzo silna, ale trzeba pamiętać, że w ostatnim czasie gorzej prezentuje się Wiktor Lampart.

Zawodnicy Piotra Barona jeśli chcą pokonać „Koziołki” na swoim torze muszą się wznieść na wyżyny swoich sportowych możliwości. W awizowanym zestawieniu znaleźli się Janusz Kołodziej i Piotr Pawlicki. Zapewne w tym pojedynku nie zobaczymy wychowanka leszczyńskiego zespołu. Zagadką może być postawa kapitana „Byków” Janusza Kołodzieja, który po upadku nie wystąpił w poprzedniej kolejce ligowej. Wiele zależeć będzie od Jasona Doyle’a, który wciąż szuka swojej optymalnej dyspozycji. Języczkiem uwagi będzie także postawa Davida Bellego i Jaimona Lidseya. Juniorzy leszczynian Antonii Mencel i Damian Ratajczak będą się starać napsuć wiele krwi swoim rywalom.

Patrząc na przebieg rozgrywek w roli faworyta po raz kolejny staje ekipa Motoru Lublin. Fogo Unia Leszno na swoim torze to bardzo trudny rywal dla każdego zespołu. Kto wygra ten pojedynek? O tym przekonamy się w niedzielne popołudnie. Sprawa punktu bonusowego jest już rozstrzygnięta patrząc na wynik meczu tych ekip na torze w Lublinie.

Źródło: speedwayekstraliga.pl/inf. własna

Autor: Michał Myśliwiecki