Mecz drużyn pewnych awansu do fazy play-off. Zapowiedź meczu XI kolejki PGE Ekstraligi Motor Lublin – For Nature Solutions Apator Toruń

Mecz drużyn pewnych awansu do fazy play-off. Zapowiedź meczu XI kolejki PGE Ekstraligi Motor Lublin – For Nature Solutions Apator Toruń

2 lipca 2022 Wyłączono przez NiceSportOnline

W XI rundzie zmagań na ekstraligowych torach Motor Lublin na swoim torze podejmie drużynę For Nature Solutions Apatora Toruń. Patrząc na przebieg dotychczasowej rywalizacji faworytem są lublinianie, którzy wygrali pierwszy mecz tych drużyn na toruńskim owalu 48:42.

Ekipa prowadzona przez Roberta Sawinę w tym momencie ma dwóch bardzo mocnych zawodników. Są nimi Patryk Dudek i Robert Lambert. Brytyjczyk może być silnym punktem torunian na torze w Lublinie, bo w przeszłości ścigał się dla drużyny „Koziołków”. Paweł Przedpełski i Jack Holder dobre występy przeplatają słabszymi. Jeśli ich punktów zabraknie to przyjezdni mogą nie być w stanie nawiązać walki z lublinianami. Trudno spodziewać się, że Denis Zieliński i Krzysztof Lewandowski będą zdobywać duże ilości punktów na obcym dla siebie terenie.

Drużyna Macieja Kuciapy do tej pory jest jedyną ekipą w PGE Ekstralidze, która nie zaznała goryczy porażki w tym sezonie. Głównym motorem napędowym zespołu jest Duńczyk Mikkel Michelsen, który jako kapitan dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków. Do tego świetnie punktujący Dominik Kubera i Jarosław Hampel. Ta trójka liderów powinna mieć solidne wsparcie ze strony Wiktora Lamparta i Mateusza Cierniaka, którzy w ostatnim czasie przeżywają kryzys formy. W tym meczu będą mieli okazje udowodnić, że wiele problemów jest już za nimi. To samo tyczy się Maksyma Drabika, który po fantastycznym początku sezonu notuje zniżkę formy.

Motor Lublin staje przed kolejną okazją, aby potwierdzić swoją świetną dyspozycję w sezonie 2022. For Nature Solutions Apator Toruń także będzie chciał pokazać, że drużynę stać na walkę o najwyższe cele w PGE Ekstralidze. Faworytem jest oczywiście zespół z Lublina. Sport jednak lubi czasami niespodzianki. Jakim wynikiem zakończy się ten pojedynek? O tym przekonamy się w niedzielne popołudnie.

Źródło: speedwayekstraliga.pl/inf. własna

Autor: Michał Myśliwiecki