Martin Konczkowski nowym piłkarzem Śląska

Martin Konczkowski nowym piłkarzem Śląska

3 czerwca 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Nowym zawodnikiem Śląska Wrocław został Martin Konczkowski. Boczny obrońca związał się z WKS-em umową obowiązującą do końca czerwca 2024 roku z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

28-letni zawodnik całą swoją dotychczasową karierę spędził na Górnym Śląsku. Jest wychowankiem Ruchu Chorzów, w którym występował w latach 2011-2017. Następnie przeniósł się do Piasta Gliwice, z którym w 2019 roku zdobył tytuł mistrza Polski. W barwach gliwickiego klubu rozegrał 164 spotkania, w których zdobył pięć bramek i zaliczył 24 asysty. Wraz z Piastem miał okazję występować w meczach kwalifikacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

  • Śląsk to duży klub, a Wrocław to ciekawe miasto. Od dłuższego czasu byliśmy w kontakcie i mimo że poprzedni sezon nie był udany dla WKS-u, to widzę tutaj duży potencjał i była to moja świadoma decyzja. Jestem bardzo ambitnym zawodnikiem. Nie chcę mówić o swoich zaletach, chciałbym, żeby kibice po prostu zobaczyli je na boisku – mówił Martin Konczkowski po podpisaniu kontraktu z WKS-em.
  • Do naszej drużyny dołącza bardzo wartościowy obrońca, który wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza i jest w stanie dać zespołowi naprawdę wiele. Martin to boczny obrońca, ale pokazał już, że potrafi również zagrać wyżej, jako wahadłowy lub pomocnik. Ma na swoim koncie blisko 300 meczów w Ekstraklasie, zdobył mistrzostwo Polski i brązowy medal, będąc przez lata podstawowym zawodnikiem Piasta Gliwice, a wcześniej Ruchu Chorzów. Liczymy na jego umiejętności i doświadczenie – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Źródło: inf. prasowa

fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl