Marko Kolar piłkarzem Wisły!

Marko Kolar piłkarzem Wisły!

3 lipca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Nowym zawodnikiem Wisły Płock został Marko Kolar. Umowa z zawodnikiem będzie obowiązywać przez kolejne trzy lata.

26-letni napastnik urodził się 31 maja 1995 roku w miejscowości Zabok w Chorwacji. Pierwsze kroki z piłką stawiał w rodzinnym NK Mladost Zabok, skąd następnie przeniósł się do klubu NK Tondach Bedekovčina. Marko wyróżniał się wśród swoich rówieśników, co zaowocowało przenosinami w 2008 roku do Dinama Zabrzeb. Tam jego talent eksplodował – w zasadzie co sezon mógł pochwalić się tytułami najskuteczniejszego strzelca, bądź najlepszego gracza rozgrywek młodzieżowych. W sezonie 2011/12 w 29 występach na poziomie U-17 strzelił łącznie 38 goli, co zaowocowało profesjonalnym, 7-letnim kontraktem z gigantem z Zagrzebia.

Od tego czasu Kolar, najczęściej na zasadzie wypożyczenia z Dinama, występował w kilku innych chorwackich klubach, jak NK Sesvete, NK Lokomotiva Zagrzeb czy NK Inter Zaprešić. W 2017 roku zdecydował się na transfer do polskiej ekstraklasy, podpisując 2-letni kontrakt z Wisłą Kraków. W barwach Białej Gwiazdy w 31 spotkaniach zaliczył wtedy 12 trafień.

W czerwcu 2019 roku Marko na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do holenderskiego FC Emmen. W rozgrywkach Eredivisie ma na swoim koncie 35 występów, w których udało mu się strzelić 5 bramek. Napastnik może się też pochwalić występami w młodzieżowych reprezentacjach Chorwacji, występami w rozgrywkach europejskich (2 bramki w kwalifikacjach do Ligi Europy) czy trzema trafieniami w Pucharze Chorwacji.

– Zdecydowałem się na transfer do Polski, ponieważ miałem już okazję grać w ekstraklasie. Mogę więc powiedzieć, że ta liga nie jest mi obca. Znam język polski, co również ułatwi mi proces aklimatyzacji. Dołączyłem do Wisły Płock, która była mocno zdeterminowana, by mnie pozyskać – zarząd, dyrektor sportowy, jak i sam trener. To pomogło mi podjąć ostateczną decyzję. Cieszę, że będę mógł zagrać w płockiej ekipie. Dla mnie, jako napastnika, oczywiście celem nadrzędnym jest strzelić jak najwięcej bramek. Dzięki temu będę mógł pomóc całemu zespołowi osiągnąć wysokie miejsce w tabeli polskiej ekstraklasy – powiedział Marko na chwilę po podpisaniu kontraktu.

Źródło: inf. prasowa