Mark Lebedew odchodzi po sezonie

Mark Lebedew odchodzi po sezonie

24 kwietnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Po zakończeniu rozgrywek w TAURON 1. Lidze w szeregach eWinner Gwardii Wrocław dojdzie do zmiany na stanowisku pierwszego trenera. Mark Lebedew przenosi się bowiem do Niemiec, gdzie obejmie stery VfB Friedrichshafen. Jednego z najbardziej utytułowanych klubów europejskich, triumfatora Ligi Mistrzów z 2007 roku.

VfB Friedrichshafen to aktualny wicemistrz Niemiec, w którym w przeszłości pracował m.in. trener Vital Heynen. Marka sama w sobie, gdzie aktualny szkoleniowiec eWinner Gwardii Wrocław będzie mógł ponownie walczyć o najwyższe cele, zarówno w krajowych rozgrywkach, jak i w europejskich pucharach.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z trenerem i relacji, jaką zbudowaliśmy. Mieliśmy jednak świadomość, że takiego specjalistę trudno będzie zatrzymać w pierwszoligowym klubie na dłużej. Dziękujemy Markowi za to, co dotychczas zrobił we Wrocławiu. Po cichu liczymy, że sezon zostanie okraszony brązowym medalem, zwłaszcza, że byliśmy tak blisko wejścia do finału. Zadecydowało dosłownie kilka piłek… Propozycja z VfB Friedrichshafen to z pewnością duża rzecz, spore wyróżnienie również dla Gwardii. Pozostaje życzyć trenerowi powodzenia i kibicować, żeby jak najszybciej wrócił do mistrzowskiego kursu sprzed lat w lidze niemieckiej. Co do nowego trenera drużyny, mamy kilku kandydatów i rozmowy trwają. Na pewno postawimy na kogoś, kto będzie ważnym elementem układanki w grze o duże rzeczy w kolejnym sezonie we Wrocławiu. Dlatego potrzebna jest tu cierpliwość i przemyślany wybór. Kiedy sezon dobiegnie końca, poinformujemy, kto będzie nową twarzą w szeregach Gwardii – mówi prezes eWinner Gwardii Wrocław, Łukasz Tobys.

Trener Lebedew zapewnia, że pomimo faktu porozumienia z VfB Friedrichshafen, jest jeszcze coś, co zdecydowanie chce osiągnąć z eWinner Gwardią Wrocław.

– Jedną z pierwszych rzeczy, o której powiedziałem po czwartkowym meczu drużynie, była kwestia brązowego medalu na koniec sezonu. I to nie ze względu na fakt, że lubię wygrywać czy kolekcjonować kolejne krążki. Chciałbym, żebyśmy zdobyli medal na koniec jako nagrodę za naszą pracę, jaką wykonaliśmy pracując razem. I wysiłek, jaki włożyliśmy w ostatnie tygodnie, gdzie nie zabrakło nam wiele, żeby awansować do finału – mówi Mark Lebedew.

Warto dodać, że australijski szkoleniowiec spędził przeszło dziesięć lat swojej trenerskiej pracy w Niemczech, zdobywając w tym okresie m.in. trzy tytuły mistrzowskie tamtejszej, najwyższej klasy rozgrywkowej. Ostatnie złoto u naszych zachodnich sąsiadów zdobył w 2014 roku, jako trener Berlin Recycling Volleys. Czyli… aktualnego mistrza kraju, z którym Mark Lebedew będzie teraz zapewne rywalizował o mistrzostwo.

– Reasumując, okres spędzony w Gwardii będę wspominał pozytywnie. Pracowaliśmy razem, ambitnie stawiając sobie cele. Zespół Gwardii to drużyna, która na pewno włożyła sporo trudu, żeby udanie zakończyć fazę zasadniczą i walczyć w play-off. Każdy dołożyć coś, dzięki czemu udało się zbudować dobry okres naszej gry. Mamy dobry bilans spotkań, na pewno zawodnicy mają potencjał, żeby osiągać swoje kolejne cele – kwituje trener Lebedew.

Mark Lebedew podpisał z niemieckim klubem dwuletni kontrakt. Do VfB Friedrichshafen przeniesie się po zakończeniu sezonu w TAURON 1. Lidze. Odpowiedź na pytanie, kto będzie nowym trenerem eWinner Gwardii Wrocław klub przekaże już wkrótce.

Źródło: inf. prasowa