Maciej Naliwajko dołącza do Stali Nysa!

Maciej Naliwajko dołącza do Stali Nysa!

18 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Maciej Naliwajko dołącza do Stali Nysa! Przyjmujący, który w trwającym sezonie reprezentował barwy pierwszoligowej Olimpii Sulęcin wstępuje w żółto – niebieskie progi.

Po rozwiązaniu kontraktu ze Zbigniewem Bartmanem zwolnił się wakat przyjmującego w Stali Nysa. Klub zdecydował się podpisać kontrakt z Maciejem Naliwajko, który do Nysy przenosi się z Sulęcina. Naliwajko znany jest kibicom z Nysy, bowiem w dwóch poprzednich sezonach bronił barw AZS-h AGH Kraków (2019/2020) oraz Gwardii Wrocław (2018/2019), z którą Stal Nysa toczyła zacięty w bój w ćwierćfinale KRSIPOL 1. Ligi.

– Maciej został zakontraktowany do zespołu Stali, by pomóc w osiągnięciu naszego celu, czyli utrzymaniu się w PlusLidze. To zawodnik ze sporym doświadczeniem pierwszoligowym. Dziś będzie już na pierwszym treningu z naszą drużyną. Sprawy formalne związane z grą w naszym zespole będą zrealizowane w ciągu 3 najbliższych dni, więc Maciek będzie w składzie meczowym na mecz z Treflem Gdańsk – mówił Prezes Klubu Marek Majka. – Na pewno Maciej będzie z nami do końca tego sezonu. Po rozwiązaniu kontraktu ze Zbyszkiem Bartmanem potrzebowaliśmy czwartego przyjmującego, aby mieć spokój w przypadku nieoczekiwanej kontuzji któregoś z naszych zawodników na tej pozycji, a także z potrzeby jak najlepszego przygotowywania się i profesjonalnego treningu do ostatnich 8 spotkań fazy zasadniczej. Myślę, że dla Maćka to będzie także okazja do zaprezentowania się w PlusLidze. Wszyscy na tym skorzystamy – zakończył Prezes Stali Nysa.

MACIEJ NALIWAJKO
Data urodzenia: 16.04.1990 r.
Wzrost: 195 cm
Waga: 86 kg
Zasięg w ataku: 343 cm

Źródło: inf. prasowa