Luquinhas podpisał nowy kontrakt z Legią Warszawa

Luquinhas podpisał nowy kontrakt z Legią Warszawa

20 marca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Lucas Lima Linhares, czyli Luquinhas podpisał z Legią Warszawa nowy, obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku kontrakt, który zawiera opcję przedłużenia o rok.

Brazylijczyk jest jednym z najważniejszych zawodników Legii i ulubieńcem warszawskiej publiczności. Efektowny drybling, przebojowość, dynamika i branie odpowiedzialności za grę to cechy, którymi podbił serca kibiców. Mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020 było dla niego pierwszym zdobytym w karierze trofeum. Luquinhas może występować zarówno na pozycji lewoskrzydłowego, jak i ofensywnego pomocnika. Jest najczęściej faulowanym zawodnikiem na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy.

  • Bardzo się cieszę, że przedłużyłem kontrakt i będę kontynuował swoją karierę w największym i najlepszym klubie w Polsce. Obiecuję dawać z siebie wszystko w każdym meczu, sprawiać kibicom radość i wiele powodów do dumy. Już nie mogę doczekać się kolejnych wyzwań, które czekają na mnie i całą drużynę – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu Luquinhas.
  • Przedłużenie kontraktu z jednym z kluczowych zawodników zespołu, mogę śmiało powiedzieć – gwiazdą naszej ligi, było dla nas bardzo ważnym krokiem w kontekście realizacji nie tylko najbliższych, ale i długofalowych celów. Luquinhas zaufał nam od samego początku, a nowy kontrakt zawodnika tylko potwierdza, że czuję się tutaj bardzo dobrze, systematycznie się rozwija i chce razem z Legią osiągać kolejne sukcesy. Jeśli będzie przez cały czas pracował z takim zaangażowaniem, pasją i pokorą, jego talent może naprawdę osiągnąć międzynarodowy pułap – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Luquinhas do Legii trafił w lipcu 2019 roku z portugalskiego Desportivo Aves. Nowy kontrakt pomocnika ze stołecznym klubem obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku i ma opcję przedłużenia o rok.

Źródło: inf. prasowa