Łódź jest idealnym miejscem na SEC

Łódź jest idealnym miejscem na SEC

25 stycznia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Pierwszy raz w historii, zawody o Indywidualne Mistrzostwa Europy (Speedway Euro Championship) odbędą się w Łodzi. Jedno z największych miast w Polsce będzie gospodarzem jednej z czterech rund tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship. Zawody na łódzkiej Moto Arenie zaplanowane są na 3 września bieżącego roku.

Radości wobec możliwości organizacji takich zawodów nie ukrywa Honorowy Prezes łódzkiego OrłaWitold Skrzydlewski. Zwraca on również uwagę na sprzyjające takim wydarzeniom położenie miasta Łodzi.

  • Cieszymy się, że impreza tej rangi po raz pierwszy odbędzie się w Łodzi. Nasze miasto ze względu na nowoczesny obiekt, ale także na położenie w samym centrum Polski jest idealnym miejscem do przeprowadzenia żużlowych imprez międzynarodowych – powiedział Witold Skrzydlewski.

Łódzka Moto Arena została oficjalnie otwarta w 2018 roku. Obiekt ten może pomieścić około 10 tysięcy widzów. Witold Skrzydlewski mówi również o ogromnej promocji za sprawą wrześniowej trzeciej rundy cyklu SEC, która odbędzie się na stadionie Orła.

  • Na promocji zyska nie tylko Klub Żużlowy Orzeł Łódź, ale także samo miasto Łódź. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie wydarzenie na Moto Arenie Łódź, gdzie jak widać podczas naszych spotkań ligowych emocji nie brakuje – dodaje Witold Skrzydlewski.

Oprócz Łodzi tegoroczny cykl zmagań Speedway Euro Championship zagości także w Rybniku, Güstrow oraz Pardubicach. Informacje na temat sprzedaży biletów na poszczególne rundy Speedway Euro Championship 2022 zostaną opublikowane w najbliższych tygodniach.

Źródło: inf. prasowa