Legia wygrała w Bydgoszczy, świetny Kamiński

Legia wygrała w Bydgoszczy, świetny Kamiński

31 października 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 83:76 w pierwszym sobotnim meczu Energa Basket Ligi. Najlepszy mecz w karierze rozegrał Grzegorz Kamiński – zdobył 23 punkty.

Lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy dzięki Klavsowi Cavarsowi prowadzili 6:2. Krok po kroku to Legia zaczęła przejmować inicjatywę – po serii 12:0, w trakcie której świetnie spisywał się Raymond Cowels miała już dziewięć punktów przewagi. Później nieźle radził sobie także Dariusz Wyka, a po 10 minutach było 14:23. W drugiej kwarcie trójki Benjamina Didier-Urbaniaka i Grzegorza Kamińskiego sprawiły, że ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego miała aż 19 punktów przewagi! Przyszedł czas na serię w wykonaniu Enea Abramczyk Astorii10:0, co pomagało w odrabianiu strat. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 30:39.

Na początku trzeciej kwarty po trójce Andrzeja Pluty zespół trenera Artura Gronka zbliżył się na zaledwie cztery punkty. Po chwili, dzięki akcji 2+1 Mateusza Zębskiego brakowało tylko punktu do remisu! Do wyrównania doprowadził Cavars, a przewagę później dawał Zębski. Legia mogła jednak liczyć na trafienia Grzegorza Kamińskiego i Łukasza Koszarka – ostatecznie po 30 minutach było 57:59. Kolejną część meczu zespół z Warszawy rozpoczął od serii 11:0 i głównie dzięki Grzegorzowi Kamińskiemu kontrolował sytuację na parkiecie. Pluta i Zębski starali się jeszcze zmniejszać różnicę, ale Kamiński nadal był nie do zatrzymania. Ostatecznie Legia zwyciężyła 83:76.

Najlepszym graczem gości był właśnie Grzegorz Kamiński, który zdobył 23 punkty, 3 zbiórki i asystę. W ekipie gości wyróżniał się Klavs Cavars z 18 punktami i 9 zbiórkami.

Źródło: inf. prasowa