Legia pokonuje wicemistrza Węgier i zostaje liderem grupy H europejskich pucharów!

21 października 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

W meczu drugiej kolejki grupy H rozgrywek FIBA Europe Cup koszykarze Legii Warszawa pokonali w bardzo dobrym stylu zespół wicemistrza Węgier, Szolnoki Olajbanyasz, 83:66. Zwycięstwo stołecznej ekipy sprawiło, że aktualnie znajdują się na pozycji lidera wspomnianej grupy H.

Początek spotkania to zacięta, wyrównana walka, jednak po kilku minutach to Legia zdobyła inicjatywę. Zieloni Kanonierzy byli skuteczni w rzutach zza łuku, trafiali takie próby aż pięciokrotnie i okazali się lepsi w pierwszej kwarcie, 27:20. Kolejne minuty to coraz większa dominacja gospodarzy, który poszli za ciosem i powiększyli swoją przewagę do aż 20 „oczek” na przerwę schodząc z wynikiem 56:36.

Zwyczajowa przerwa mająca miejsce po dwóch kwartach wydłużyła się o ponad 30 minut z powodu awarii prądu w północno-zachodniej części stolicy. Po wznowieniu gry Węgrzy rzucili się do odrabiana strat i w ciągu kilku minut zdołali odrobić dziewięć punktów. Warszawianie odzyskali swój rytm i nie pozwolili już rywalom uwierzyć, że Ci mogą wywieźć z Bemowa korzystny wynik. Legia Warszawa pokonała Szolnoki Olajbanyasz 83:66 i dzięki temu zwycięstwu została liderem grupy H FIBA Europe Cup. Kolejny mecz Zielonych Kanonierów na arenie międzynarodowej już w następnym tygodniu. W środę, 27 października o godz. 20:30 podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego podejmą na własnym parkiecie FC Porto.

„Fajnie zaczęliśmy ten mecz, byliśmy skuteczni, realizowaliśmy swój plan i to dało nam wysokie prowadzenie. Ta nietypowo długa przerwa nie wytrąciła nas z dobrego rytmu, staraliśmy się ograniczać poczynania rywali, wiedzieliśmy, że rusza do ataku. Udało się ich powstrzymać i cieszymy się z drugiego zwycięstwa w grupie FIBA Europe Cup” – powiedział po meczu trener Wojciech Kamiński.

Źródło: inf. prasowa