Kto zdobędzie bonus? Zapowiedź meczu VIII kolejki PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin

Kto zdobędzie bonus? Zapowiedź meczu VIII kolejki PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin

10 czerwca 2022 Wyłączono przez NiceSportOnline

Przed nami start rundy rewanżowej w PGE Ekstralidze. W ramach VIII kolejki rozgrywek Betard Sparta Wrocław podejmie na swoim torze ekipę Motoru Lublin. W pierwszym meczu na lubelskim owalu lepsze okazały się „Koziołki” wygrywając 50:40. Sprawa punktu bonusowego jest otwarta.

Do tego pojedynku podopieczni Macieja Kuciapy przystąpią jako drużyna w tym sezonie niepokonana. Lublinianie stanowią monolit, w którym ciężko znaleźć słabe punkty. Drużynie przewodzi Mikkel Michelsen, który w ostatnim meczu zdobył komplet punktów. Ważne punkty zdobywają także Jarosław Hampel i Maksym Drabik. Do tego powracający do dobrej dyspozycji zawodnik z pozycji U-24 Dominik Kubera. Ważnym ogniwem lubelskiego zespołu są także juniorzy Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak, którzy potrafią wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów.

Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Śledzia muszą szukać punktów do ligowej tabeli. Patrząc na dotychczasowy przebieg rywalizacji trzeba zwrócić uwagę, że wrocławianie mają tylko jeden pewny punkt zespołu. Jest nim Maciej Janowski. Pozostali zawodnicy, a zwłaszcza Tai Woffinden wciąż są na etapie poszukiwania optymalnej dyspozycji. Jeśli na dobrym poziomie nie zaczną jechać Gleb Chugunov i Daniel Bewley to ekipie z Wrocławia będzie ciężko pokonać rywala jakim jest Motor Lublin nawet na własnym torze. Juniorzy wrocławscy powinni zaprezentować się lepiej na swoim terenie niż w poprzednim tygodniu na lubelskim owalu.

Mecz Betard Sparty Wrocław i Motoru Lublin zapowiada się ekscytująco. W końcu będzie to starcie dwóch najlepszych ekip poprzedniego sezonu. Faworytem są lublinianie, ale wrocławianie jadą na swoim terenie. To może sprawić, że „Koziołki” mogą po raz pierwszy raz w tym sezonie stracić punkty. Jaki padnie wynik i kto zgarnie punkt bonusowy? O tym przekonamy się w niedzielny wieczór.

Źródło: speedwayekstraliga.pl/inf. własna

Autor: Michał Myśliwiecki