Krzysztof Kołtowski z długoletnim kontraktem!

Krzysztof Kołtowski z długoletnim kontraktem!

16 lipca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Krzysztof Kołtowski to spory talent, o czym wie selekcjoner reprezentacji Polski U21 Daniel Pliński. Libero powalczy o wyjazd na Mistrzostwa Świata w tej kategorii wiekowej oraz będzie nadal reprezentował barwy Gwardii Wrocław i to aż do… 2025 roku!

Krzysztof to rodowity Dolnoślązak, bowiem pochodzi z Oławy, skąd w wieku 13 lat trafił do Gwardii Wrocław. Jest już zatem w klubie od siedmiu sezonów, a jego największym sukcesem jest brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów z 2019 roku.

Zawodnik wie, jak ważny jest rozwój, co podkreśla w swoich wypowiedziach. – Moim głównym celem na ten sezon jest ciągły rozwój umiejętności siatkarskich. Chciałbym również regularnie pojawiać się na parkiecie i obiecuję, że będę niezwykle wytrwale walczył o pierwszy skład – przyznaje Kołtowski.

Umiejętności libero Gwardii wzrastają z każdym kolejnym treningiem i meczem. Działacze klubu wiążą z nim naprawdę ogromne nadzieje. – Niewątpliwie to chłopak o dużym potencjale sportowym. To taka nasza nadzieja na przyszłość. Nie ukrywam, ze mamy duże plany, jeśli chodzi o Krzyśka. Cieszy fakt, że 19-latek dostał powołanie do kadry Daniela Plińskiego. Cieszę się, że będzie miał okazję do pojechania na kadrę i po cichu wierzę, że uda mu się pojechać na mistrzostwa świata U21. Rozwija się, ma sporo atutów, a pamiętajmy, że na pozycji libero liczy się doświadczenie – wszystko przed nim. Osobiście jestem bardzo zadowolony z jego pracy. Wierzę, że dołoży swoją cegiełkę do wyniku całej drużyny. Nie zapominajmy, że to nasz wychowanek, który pokazuje innym, że warto walczyć o marzenia. To naturalny wzór dla kolejnych młodych zawodników oczekujących na swoją szansę – dodaje dyrektor sportowy Gwardii Wrocław Paweł Siezieniewski.

Kolejną dobrą informacją dla klubu i jego kibiców jest fakt, że firma Chemeko-System, która dotychczas wspierała Gwardia Wrocław Academy oraz projekt siatkówki plażowej, zdecydowała się na rozszerzenie współpracy. – Firma Chemeko-System stała się Partnerem Wspierającym pierwszej drużyny. To dla nas bardzo ważna chwila! Dziękuję za dotychczasową współpracę i cieszę się, że wspólnie będziemy mogli osiągnąć jeszcze więcej – mówi Łukasz Tobys – prezes Gwardii Wrocław.

Krzysztof Kołtowski

Data urodzenia: 17.05.2002

Pozycja: Libero

Kariera: wychowanek Gwardii Wrocław

Zasięg w bloku: 325 cm

Zasięg w ataku: 310 cm

Źródło: inf. prasowa