Krystian Pieszczek kapitanem Zdunek Wybrzeża Gdańsk

Krystian Pieszczek kapitanem Zdunek Wybrzeża Gdańsk

2 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Rok temu kapitanem Zdunek Wybrzeża był Mikkel Bech. Duńczyk zakończył jednak karierę, więc trzeba było wybrać nowego kapitana. Menedżer Eryk Jóźwiak, po konsultacji z Piotrem Szymko, wskazał na Krystiana Pieszczka.

– Wybór był naturalny. Krystian to wychowanek naszego klubu, gdańszczanin, najdłużej jeździ w Wybrzeżu z obecnych zawodników. Wspólnie z Piotrem Szymko doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsza kandydatura. Krystian przyjął nominację, z czego bardzo się cieszymy – poinformował Eryk Jóźwiak na stronie Wybrzeża.

Pieszczek zapewnia, że odda serce dla drużyny. Mówi, że wiele nauczył się od takich zawodników, jak Piotr Protasiewicz i Krzysztof Buczkowski. Oni byli kapitanami odpowiednio Falubazu Zielona Góra i GKM-u Grudziądzu w czasie, gdy startował tam również Pieszczek.

Dla mnie to ogromne wyróżnienie. Zostałem doceniony przez sztab szkoleniowy, będę chciał, żebyśmy osiągnęli wspólny cel mówi żużlowiec, który w tym roku skończy 26 lat, a na koncie ma siedem sezonów jazdy w Wybrzeżu. W tym okresie zdobył 557 punktów i 49 bonusów.

Źródło: polskizuzel.pl