Kolejny thriller we Wrocławiu

Kolejny thriller we Wrocławiu

1 kwietnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Podczas ostatniej, 30. kolejki siatkarskiej TAURON 1. Ligi siatkarze eWinner Gwardii podejmowali ZAKSĘ Strzelce Opolskie. Po wielu emocjach podopieczni trenera Marka Lebedewa okazali się lepsi i zwyciężyli to spotkanie 3:2.

Choć ZAKSA zajmowała przed meczem 11. pozycję w tabeli ligowej, jej siatkarze wyszli na boisko bardzo zmotywowani. Walczyli oni bowiem o utrzymanie bezpiecznej pozycji w TAURON 1. Lidze. By to sobie zapewnić, musieli wygrać dwa sety i udało im się to.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane, lecz później siatkarze ZAKSY wyraźnie odskoczyli. W pewnym momencie prowadzili aż 19:13. Pierwszy set padł ich łupem. W drugiej odsłonie Gwardziści zaprezentowali się zdecydowanie lepiej i ich dobra gra trwała do końcówki trzeciej partii, a tam jakby zeszło z nich powietrze. Czwarty set to jednak zdecydowana dominacja wrocławian. Szczęśliwa passa utrzymała się do końca i to siatkarze eWinner Gwardii Wrocław mogli się cieszyć z ostatecznego zwycięstwa w tym spotkaniu. MVP został wybrany Mateusz Siwicki.

W końcówce nieudanego pierwszego seta na parkiecie zameldowali się Sebastian Matula oraz Mateusz Frąc. Obaj znacząco przyczynili się do zwycięstwa drużyny.

– Rozpoczęliśmy ten mecz jakby bez ognia. Zabrakło mobilizacji i trochę emocji. Zepsuliśmy kilka zagrywek, a rywale nie odpuszczali. Cieszę się z tego, jak zaprezentowali się Sebastian i Mateusz. Wprowadzili do drużyny powiew świeżości, coś nowego, zdecydowanie poprawili atmosferę. ZAKSA jednak nie odpuszczała i zagrali bardzo dobre zawody. Było to widać w trzecim secie, w którym u nas coś się zacięło po 20. punkcie, a oni trzymali wysoki poziom. Całe szczęście udało nam się wygrać, teraz czeka nas krótki odpoczynek i wracamy do ciężkiej pracy – ocenił po meczu trener eWinner Gwardii, Mark Lebedew.

Teraz siatkarzy czeka parę dni przerwy świątecznej, jednak tuż po nich wracają oni do pracy. W czwartek, 8. kwietnia, Gwardziści zmierzą się z siatkarzami Exact System Norwida Częstochowa. Będzie to pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe fazy play-off. Rewanż odbędzie się w niedzielę, 11. kwietnia we wrocławskiej hali Orbita. Rywalizacja na tym etapie rozgrywek toczy się do dwóch wygranych spotkań.

Warto odnotować, że w przerwie meczu, w zgodzie z obostrzeniami COVID-19, wręczono medale drużynie młodzików GWR Academy. Srebrne krążki zdobyte na Dolnym Śląsku wręczali: Andrzej Słoka (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 97, z której wywodzą się młodzi siatkarze), Stanisław Łopaciński (wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej) oraz Łukasz Tobys (prezes eWinner Gwardii Wrocław).

eWinner Gwardia Wrocław – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:2 (-22, 18, -22, 20, 9)

Gwardia: Siwicki (16), Gibek (6), Wierzbicki (3), Biernat, Olczyk (11), Menzel (13), Mihułka (libero) oraz Frąc (18), Matula (4), Lubaczewski (9), Kołtowski (libero).

ZAKSA: Kłęk (19), Wóz (4), Kaciczak (17), Wójtowicz (12), Szczechowicz (4), Giża (3), Pilichowski (libero) oraz Grygiel (2), Pogłodziński (libero), Biesek (2).

MVP spotkania: Mateusz Siwicki

Źródło: inf. prasowa