Kolejny młody talent na dłużej w Gwardii Wrocław!

Kolejny młody talent na dłużej w Gwardii Wrocław!

17 lipca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Choć w lipcu skończył dopiero 17 lat, to jego kariera rozwija się bardzo dynamicznie. Oskar Pieknik pozostaje na dłużej w klubie ze stolicy Dolnego Śląska. To przyszłość, mamy nadzieję – nie tylko wrocławskiej siatkówki!

Mierzący 202 cm wzrostu Pieknik gra na pozycji środkowego. Jest wrocławianinem, pochodzącym z Psiego Pola. Ten niezwykle utalentowany i ambitny zawodnik liczy, że w nowym sezonie będzie otrzymywał swoje szanse, które uda mu się wykorzystać.

– Siatkówka jest dla mnie sensem życia, a w Gwardii gram całe życie. Mój cel na ten sezon to dalsze doskonalenie umiejętności siatkarskich. Dzięki ciężkiej pracy chcę osiągać kolejne sukcesy i skrupulatnie dążę do bycia w pierwszym składzie Gwardii Wrocław. Czeka nas z pewnością pasjonująca walka o PlusLigę. Damy z siebie wszystko – powiedział Oskar Pieknik.

Po Krzysztofie Kołtowskim to kolejny młody i utalentowany zawodnik w Gwardii, który w perspektywie kilku sezonów ma stanowić o sile drużyny. – To chłopak o dużym potencjale. Pamiętajmy, ze w poprzednim sezonie miał 16 lat i występował w rozgrywkach w kategorii kadeta. Ten sezon to duży przeskok dla niego. Cały czas się uczy i rozwija, ale wydaje mi się, że już zrobił bardzo duży postęp. Obcowanie z zawodnikami bardziej doświadczonymi tylko bardziej go rozwinie – dodaje dyrektor sportowy Gwardii Wrocław Paweł Siezieniewski.

Źródło: inf. prasowa