Karol Dybowski nowym bramkarzem Chrobrego

Karol Dybowski nowym bramkarzem Chrobrego

27 czerwca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Karol Dybowski został nowym bramkarzem Chrobrego Głogów i kolejnym wzmocnieniem kadry na nowy sezon. 24-letni, podstawowy w rundzie wiosennej bramkarz Resovii Rzeszów podpisał w Głogowie dwuletni kontrakt.

Karol Dybowski w ostatnim sezonie reprezentował barwy dwóch klubów. Rundę jesienną spędził w Piaście Gliwice, a na rundę wiosenną przeniósł się do Resovii Rzeszów. W zespole z Rzeszowa rozegrał 13 spotkań w Fortuna 1 Lidze, w których pięciokrotnie zachował czyste konto i razem z drużyną wywalczył utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy.

Karol pochodzi z Tarnowa i wiele młodzieńczych lat spędził w miejscowej Unii. Tam zadebiutował na seniorskim poziomie. W 2016 roku przeniósł się do Siarki Tarnobrzeg i dzięki temu w wieku 19 lat osiągnął szczebel centralny. W drugoligowej Siarce przez półtora roku był pierwszym bramkarzem (58 rozegranych meczów), a po tym czasie został wykupiony przez Piasta Gliwice.

W pierwszym zespole Piasta nie zagrał, a w sezonie 2019/20 trafił na wypożyczenie do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza (14 występów). Po zakończeniu wypożyczenia, na okres jednej rundy powrócił do Gliwic, by na początku bieżącego roku roku zamknąć ten etap w swojej karierze. Wtedy przeszedł do walczącej o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze Resovii Rzeszów. W Resovii od razu stał się podstawowym golkiperem i koniec końców zyskał nie tylko on, ale też cały zespół, który zapewnił sobie pozostanie na tym poziomie.

Źródło: inf. prasowa