Kamil Maruszczyk zostaje w Cuprum Lubin!

Kamil Maruszczyk zostaje w Cuprum Lubin!

8 czerwca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

W nadchodzących rozgrywkach sezonu 2021/2022 w linii przyjęcia pozostanie dobrze znany miedziowym kibicom Kamil Maruszczyk! Będzie to dla niego już trzeci sezon w barwach Cuprum Lubin. Kamil dołącza do ogłoszonych wcześniej Wojciecha Ferensa i Przemysława Stępnia.

Gdy w 2019 roku Maruszczyk dołączał do lubińskiej drużyny, dopiero oswajał się z PlusLigą, bo wcześniej występował w niższej klasie rozgrywkowej. Szybko jednak dał się poznać jako zawodnik stabilny w przyjęciu i mocny w ataku, zawzięcie walczący o miejsce w podstawowym składzie. Podczas sezonu 2019/2020 zdobył 126 punktów i zdecydował się zostać w miedziowym klubie na dłużej.

Sezon 2020/2021 Kamil Maruszczyk rozpoczął jako szóstkowy zawodnik, świetnie spisując się nie tylko w przyjęciu, ale też w ataku. W dwóch pierwszych spotkaniach z PGE Skrą Bełchatów i VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa zdobył łącznie 32 punkty, notując średnio 58% skuteczności. Później zatrzymała go niewielka kontuzja, ale po powrocie do gry pokazał, że warto na niego stawiać, bo jest stabilnym punktem drużyny.

Źródło: inf. prasowa