Kadra WTS Sparty U24 niemal gotowa

Kadra WTS Sparty U24 niemal gotowa

8 grudnia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Znamy już niemal wszystkie nazwiska zawodników, którzy w sezonie 2023 będą reprezentować barwy WTS Sparty Wrocław w rozgrywkach U24 Ekstraligi. Podobnie jak w tegorocznych rozgrywkach, zespół będzie złożony z wychowanków WTS wspartych przez utalentowanych obcokrajowców. Przypomnijmy, że w sezonie 2022 młody zespół z Wrocławia zdobył brązowe medale w premierowym sezonie rozgrywek do lat 24.

Podobnie jak w 2022, w zespole WTS U24 zobaczymy wychowanków: Mateusza Panicza, Dawida Rybaka i Jakuba Wiatrowskiego. Kontrakt z WTS przedłużył także Jaroslav Vanicek. Utalentowany Czech nie miał w poprzednim sezonie okazji do debiutu we Wrocławskim zespole, ponieważ już po podpisaniu kontraktu zmieniony został regulamin. Po zmianach odebrano możliwość startu w rozgrywkach zawodnikom poniżej 16 roku życia, przez co Vanicek musiał odłożyć marzenia o debiucie na rok 2023.

Okazję debiutu w U24 Ekstralidze otrzyma także Kacper Andrzejewski. Wychowanek WTS podobnie jak Vanicek w poprzednim sezonie nie miał okazji do startów ze względu na nieukończone 16 lat.

Zespół wzmocnią ponadto: Lukas Fienhage – mistrz świata na długim torze z 2020 roku i jeden z najbardziej utalentowanych niemieckich żużlowców młodego pokolenia; Connor Bailey – 20-latek z Australii, który w minionym sezonie zdobył tytuł drużynowego mistrza Anglii z Belle Vue Aces; Marius Nielsen, który w 2022 roku wygrał rozgrywki U24 Ekstraligi z zespołem z Ostrowa; oraz Brytyjczyk Nathan Ablitt, triumfator rozgrywek Championship w Anglii.

Wciąż nie wiemy natomiast jaki będzie status jednego z najbardziej utalentowanych żużlowców swojego pokolenia – Francisa Gustsa. W 2022 roku, młody Łotysz został wypożyczony do II ligi, by mieć okazje do regularnych startów. Niestety, wiele wskazuje na to, że dobre występy Gustsa na najniższym stopniu rozgrywkowym w Polsce mogą… zablokować jego występy w U24 Ekstralidze. Wszystko przez limit średniej biegowej, który może obejmować także żużlowców, którzy nigdy nie startowali w PGE Ekstralidze. Na ten moment regulamin nie jest znany, przez co zarówno klub jak i zawodnik pozostają w zawieszeniu. Podobnie wygląda sytuacja Bartłomieja Kowalskiego, którego średnia uzyskana w lidze również może być za wysoka.

W kadrze WTS Sparty Wrocław pozostają także bracia Michał i Bartosz Curzytek, którzy związali się z klubem tzw. kontraktem warszawskim i w każdej chwili mogą wzmocnić zespół.

Źródło: wts.pl