Jubileusz 75-lecia Śląska Wrocław

Jubileusz 75-lecia Śląska Wrocław

25 października 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Śląsk Wrocław to już 75 lat dumnej historii pełnej sukcesów, z tytułami mistrza Polski w 1977 i 2012 roku na czele, ale i trudnych momentów, które kształtowały dzieje największego klubu w regionie. Kulminacyjnym momentem roku 75-lecia będą oficjalne obchody jubileuszu podczas meczu Śląska z Legią Warszawa, 13 listopada o godz. 17:30.

W 1946 r. do Wrocławia z Przemyśla przeniosła się Oficerska Szkoła Saperów, przy której powstał klub sportowy Pionier. Rok później do stolicy Dolnego Śląska przywędrowała Oficerska Szkoła Piechoty nr 1 wraz ze swoim klubem o nazwie Podchorążak. Dokładna data syntezy tych drużyn nie jest znana, ale to właśnie wtedy, z połączenia Pioniera i Podchorążaka, powstał klub, który dziś znamy jako WKS Śląsk Wrocław.

Historia Śląska Wrocław naznaczona jest wspaniałymi triumfami, jak dwukrotne wywalczenie tytułu mistrzowskiego czy dwukrotne zdobycie Pucharu Polski. Wrocławski klub wielokrotnie reprezentował również nasz kraj w rozgrywkach międzynarodowych, docierając m.in. do ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów. W gablocie WKS-u znajdziemy również Superpuchary Polski oraz srebrne i brązowe medale zdobyte w ligowych rozgrywkach. Tych sukcesów nie byłoby, gdyby nie wyjątkowi piłkarze, trenerzy i pracownicy klubu, którzy przez lata budowali potęgę Śląska. Podczas ostatniego meczu w roku 75-lecia klubu specjalne zaproszenia otrzymają właśnie zasłużone dla Śląska postaci, by swoją obecnością uświetnić to wydarzenie.

Ostatnie spotkanie 2022 roku to najlepszy moment, by raz jeszcze spojrzeć na bogatą historię Śląska i wspólnie z legendami świętować.

Źródło: inf. prasowa