Strona główna Aktualności Jeffrey Menzel w eWinner Gwardii!

Jeffrey Menzel w eWinner Gwardii!

by Artur Kąciak

Mark Lebedew to nie jedyne zagraniczne posunięcie po stronie pierwszoligowca z Wrocławia. Nowym przyjmującym eWinner Gwardii został Jeffrey Menzel! Były reprezentant USA, uczestnik Ligi Światowej, Ligi Mistrzów, z doświadczeniem w PlusLidze – ma pomóc Gwardzistom w walce o wysokie cele w TAURON 1. Lidze.

– Polska siatkówka jest bardzo mocna. Zawodnicy, trenerzy, kluby. Nie mogę się doczekać, żeby wrócić na wasze boiska. Dlaczego eWinner Gwardia? W zespole są solidni siatkarze i możemy stworzyć wspólnie świetną drużynę. Dodatkowo właściciele i ludzie pracujący w klubie zrobili kawał dobrej roboty, tworząc tu profesjonalne i zorganizowane miejsce. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże klubowi i zawodnikom podnosić swój poziom i wygrywać, kiedy tu jestem – mówi o przeprowadzce do Wrocławia Jeff Menzel.

Amerykanin wraca na polskie parkiety po trzech latach przerwy. W sezonie 2017/18 reprezentował barwy szczecińskiego Espadonu, występując na parkietach PlusLigi. Menzel zagrał w 22 spotkaniach zdobywając 154 punkty. Najlepsze mecze to pojedynki z Cerrad Czarnymi Radom (18 oczek), Cuprum Lubin (17), czy PGE Skrą Bełchatów (14). Co ciekawe, w tamtej szczecińskiej drużynie występowali również Adrian Mihułka, aktualny Gwardzista oraz Dawid Murek, dzisiejszy… trener #VolleyWrocław.

– Mamy fajne indywidualności w zespole, natomiast cały czas mieliśmy poczucie, że nie wykrzesaliśmy z drużyny maksimum. Zespół nie pokazał pełnego potencjału, dlatego liczymy na doświadczenie Jeffa i trochę tego amerykańskiego luzu. Dodatkowo będzie to nowe rozdanie jeśli mowa o składzie drużyny. Mamy rywalizację na każdej pozycji i uważam, że najlepsze rzeczy ciągle są przed nami. Pamiętajmy, że nie mamy noża na gardle i awans w tym sezonie nie jest priorytetem. Ciągle obowiązuje plan trzysezonowy, a my jesteśmy w drugim z nich. To co ugramy będzie jednak dla nas, a chcemy zajść jak najwyżej. Taki efekt może dać właśnie jeszcze większa rywalizacja w zespole, podnosząca jakość treningów oraz późniejszych występów w lidze – mówi Łukasz Tobys, prezes eWinner Gwardia Wrocław.

Menzel będzie tworzył kwartet przyjmujących razem z: Krzysztofem Gibkiem, Łukaszem Lubaczewskim oraz Tytusem Nowikiem. Amerykanin będzie występował z numerem 19.

– Jestem emocjonalnym zawodnikiem, emocje z trybun od kibiców mnie nakręcają, więc nie jest łatwo grać teraz bez nich. Jednak uwielbiam grać w siatkówkę. To przede wszystkim gra, o czym niektórzy starsi i młodsi zawodnicy zapominają. A my jako siatkarze mamy szczęście, że jako dorośli faceci gramy w tę grę od najmłodszych lat. Wykorzystuję w grze swoje fizyczne atuty. W sobotę widziałem na żywo mecz mojej nowej drużyny. Postawa zespołu była pozytywną niespodzianką, cieszę się, że będziemy mogli razem pracować, a ja pomagać w osiąganiu kolejnych zwycięstw – kwituje Menzel.

Amerykanin będzie w kadrze drużyny na sobotni, wyjazdowy mecz w Świdniku. Warto przypomnieć, że Gwardziści w pierwszym spotkaniu obu drużyn ograli Polski Cukier Avię 3:1 w Hali Orbita. MVP spotkania wybrano wówczas Damiana Wierzbickiego.

Jeffrey Menzel – urodzony 31 października 1988 roku w Santa Barbara (USA). Wzrost/waga: 197 cm/92 kg. Zasięg atak/blok: 365/350. Były reprezentant Stanów Zjednoczonych. Uczestnik Ligi Światowej, Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, Ligi Mistrzów. Dotychczasowe kluby: University of California – Santa Barbara (USA); Unicaja Costa de Almería (Hiszpania); BCC Castellana Grotte (Włochy); Noliko Maaseik (Belgia); Al-Wasl VC (Zjednoczone Emiraty Arabskie); Espadon Szczecin (PlusLiga); Al-Hilal VC (Arabia Saudyjska); Zamalek (Egipt); Jakarta Pertamina Energi (Indonezja). Największe sukcesy: złoty medal Pan American Cup (2012); złoty medal mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (2013); Superpuchar Hiszpanii (2011, nagroda MVP); medalista ligi hiszpańskiej i belgijskiej.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like