Jan Kvech pojedzie w Pardubicach z „dziką kartą”

Jan Kvech pojedzie w Pardubicach z „dziką kartą”

13 września 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Prezes One Sport, Karol Lejman zdradził, że dziką kartę na zawody, które odbędą się 23 września w Pardubicach otrzymał Jan Kvech. Zawodnikami rezerwowymi będą zaś Petr Chlupac oraz Hynek Stichauer.

Za kontuzjowanego Kaia Huckenbecka, w Czechach wystartuje pierwszy rezerwowy cyklu, Dominik Kubera, który w przeszłości miał okazję startować w Pardubicach podczas wspomnianych wcześniej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

Przypomnijmy, że liderem cyklu TAURON SEC jest Janusz Kołodziej, który po trzech rundach ma na swoim koncie 41 punktów i o zaledwie jeden wyprzedza Indywidualnego Mistrza Europy z 2018 roku, Duńczyka, Leona Madsena. W Pardubicach szykuje się również ciekawa walka o brązowy medal pomiędzy Patrykiem Dudkiem a Mikkelem Michelsenem oraz o piąte miejsce – gwarantujące pozostanie w cyklu na sezon 2023.

 • To wielki zaszczyt, że nasi przyjaciele z One Sport postanowili kontynuować naszą współpracę i co ważne, rozwijać ją. Po wielu latach doświadczeń zebranych podczas mistrzostw juniorów, jesteśmy gotowi na organizację jeszcze bardziej prestiżowego cyklu. Zawody odbędą się w piątek, a będzie to początek tradycyjnego, żużlowego weekendu, który zakończymy Zlatą Prilbą – powiedział Petr Moravec, Dyrektor Klubu Zlata Prilba Pardubice.

Lista startowa TAURON Speedway Euro Championship:

 1. Patryk Dudek (Polska)
 2. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
 3. Adam Ellis (Wielka Brytania)
 4. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
 5. Oliver Berntzon (Szwecja)
 6. David Bellego (Francja)
 7. Rasmus Jensen (Dania)
 8. Leon Madsen (Dania)
 9. Dominik Kubera (Polska)
 10. Mikkel Michelsen (Dania)
 11. Bartosz Smektała (Polska)
 12. Piotr Pawlicki (Polska)
 13. Jan Kvech – Dzika karta (Czechy)
 14. Vaclav Milik (Czechy)
 15. Janusz Kołodziej (Polska)
 16. Dimitri Berge (Francja)
 17. Petr Chlupac (Czechy)
 18. Hynek Stichauer (Czechy)

Triumfator TAURON SEC zapewni sobie złoty medal Mistrzostw Europy oraz bezpośredni awans do cyklu FIM Speedway Grand Prix 2023.

Źródło: speedwayeuro.com