Jacek Magiera odchodzi ze Śląska Wrocław

Jacek Magiera odchodzi ze Śląska Wrocław

9 marca 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

We wtorek 8 marca Jacek Magiera przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Śląska Wrocław.

Jacek Magiera objął zespół WKS-u w marcu 2021 roku. Poprowadził wrocławian w 39 spotkaniach, notując bilans 13 zwycięstw, 13 remisów i 13 porażek.

  • To była dla nas bardzo trudna decyzja, ponieważ wierzyliśmy w projekt trenera Jacka Magiery i wspólnie chcieliśmy realizować długoterminowy plan rozwoju. Ostatni rok upłynął pod znakiem systematycznego podnoszenia naszych wewnętrznych standardów, co wiązało się z zaufaniem i pełnym poparciem dla filozofii pracy pierwszego szkoleniowca. Nasza współpraca opierała się na solidnych fundamentach, począwszy od utworzenia największego w historii klubu sztabu szkoleniowego, przez inwestycję w przebudowę obecnego zaplecza treningowego czy dokonywane wspólnie z pionem sportowym transfery. Potwierdzeniem właściwego kierunku, który razem obraliśmy, były pierwsze od lat występy WKS-u na arenie międzynarodowej. Niestety z dużym smutkiem informujemy, że zakończyła się nasza wspólna droga – mówi prezes Śląska Piotr Waśniewski.

WKS Śląsk Wrocław dziękuje trenerowi Jackowi Magierze i jego współpracownikom za pracę z pierwszą drużyną, zaangażowanie i znaczący wkład w rozwój klubu, życząc wielu sukcesów w dalszej karierze trenerskiej.

Do czasu wyboru nowego trenera treningi Śląska Wrocław prowadzić będzie obecny szkoleniowiec II zespołu WKS-u Krzysztof Wołczek.

Źródło: inf. prasowa