Ivica Skelin nowym trenerem Polskiego Cukru Toruń

9 czerwca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Ivica Skelin to 47-letni trener z Chorwacji. Największe swoje sukcesy osiągnął w lidze holenderskiej. Był także szkoleniowcem reprezentacji swojego kraju.

Ivica Skelin swoją karierę trenerską rozpoczął w 2001 roku w Belgii i przez 3 sezony pełnił funkcję asystenta w drużynie z prowincji Verviers-Pepinster. Największe jednak sukcesy osiągnął w lidze holenderskiej. W 2014 roku zdobył mistrzostwo, puchar i superpuchar kraju wraz z Donarem Groningen. W 2015 roku ponownie poprowadził zespół do zwycięstwa o Puchar Holandii. Sukcesy chorwackiego trenera zaowocowały uzyskaniem zarówno w 2014, jak i w 2015 roku tytułu trenera roku w kraju tulipanów.

Ivica w latach 2011-2014 oraz 2016-2017 był asystentem w reprezentacji Chorwacji. Kadrę swojego kraju miał okazję prowadzić także samodzielnie przez kilka miesięcy w sezonie 2017/2018. Z kolei ostatni sezon Skelin przepracował w KK Split, z którym zajął drugie miejsce w Pucharze Chorwacji.

– Jestem bardzo zadowolony, że zostanę trenerem w Toruniu. Słyszałem wiele dobrych rzeczy na temat organizacji klubu i samego miasta. Mam ogromny szacunek do koszykówki w Polsce i praca tutaj będzie dla mnie dużym wyzwaniem – tymi słowami komentuje rozpoczęcie pracy w Toruniu nowy trener Polskiego Cukru Toruń.

Źródło: inf. prasowa