Interesująca walka o brąz w tegorocznym cyklu TAURON SEC

Interesująca walka o brąz w tegorocznym cyklu TAURON SEC

20 września 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Na kilka dni przed Wielkim Finałem zmagań w Pardubicach, Patryk Dudek znajduje się na trzecim miejscu klasyfikacji przejściowej TAURON SEC. Reprezentant Polski traci sześć punktów do Janusza Kołodzieja, jednak nadal liczy się w walce o końcowy triumf. Jeśli prowadzący „Koldi” oraz drugi Leon Madsen będą spisywać się tak dobrze, jak do tej pory, to Dudek będzie chciał skupić się na obronieniu pozycji medalowej.

Po dwóch pierwszych rundach Patryk Dudek zajmował drugą pozycję, tracąc tylko trzy punkty do Janusza Kołodzieja. W tamtym momencie zmagań miał również „oczko” przewagi nad Mikkelem Michelsenem oraz Leonem Madsenem. Sytuacja zmieniła się po turnieju w Łodzi, nie wyszedł zarówno Dudkowi, jak i Michelsenowi. Właśnie między tą dwójką w Pardubicach może dojść do bezpośredniej walki o brązowy medal. Przed czwartym finałem w lepszej sytuacji jest Dudek, który ma na koncie 35 punktów i o cztery wyprzedza Duńczyka.

Michelsen, dzień przed trzecią rundą TAURON SEC doznał urazu lewej nogi podczas próby toru przed meczem PGE Ekstraligi w Toruniu. Ostatecznie zdobył sześć punktów, co praktycznie wyeliminowało go z walki o mistrzowski tytuł. Lepszy występ zanotował Dudek, który dotarł do finału. Wyścig ten zakończył na czwartym miejscu, zdobywając dziewięć punktów, zatem do przewagi nad Michelsenem dorzucił kolejne trzy.

Duńczyk chciałbym wrócić na tor na czwarty finał Indywidualnych Mistrzostw Europy. W tej sytuacji, z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i spróbuje wyprzedzić w klasyfikacji generalnej Patryka Dudka, co dałoby mu brązowy medal.

Reprezentant Polski będzie mocno zmotywowany, aby w drugim z rzędu sezonie w walce o Indywidualne Mistrzostwo Europy zająć miejsce na podium. Tor w Pardubicach zna dobrze, ponieważ wielokrotnie brał udział w tradycyjnym turnieju o Zlatą Přilbę, który jest rozgrywany na miejscowym torze. Co więcej, Dudek wygrał niezwykle popularne zawody w 2021 roku. Jeśli wykorzysta znajomość czeskiej nawierzchni, powinien skutecznie obronić się przed atakami Duńczyka.

Jedno jest pewne – walka o brązowy medal między Dudkiem a Michelsenem zapowiada się równie ciekawie, co rywalizacja o złoto Kołodzieja z Madsenem. Medal na swojej szyi zawiesi ten, który w ostatniej tegorocznej rundzie cyklu TAURON SEC popełni najmniej błędów.

Wielki Finał TAURON SEC 2022 odbędzie się w piątek, 23 września w Pardubiach. Bilety na to wydarzenie są dostępne na ticketportal.cz oraz speedwayeuro.com.

Źródło: speedwayeuro.com