Hokejowy Półfinał Pucharu Polski. Tyszanie pokonali GieKSę

Hokejowy Półfinał Pucharu Polski. Tyszanie pokonali GieKSę

28 grudnia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

W środę, 28 grudnia na lodowisku w Oświęcimiu odbył się pierwszy mecz półfinałowy Turnieju Pucharu Polski. GKS Tychy po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał GKS Katowice 2:0. Tyszanie w finale spotkają się ze zwycięzcą pary Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia. Drugi mecz półfinałowy rozpocznie się w czwartek, 29 grudnia o godz. 20:30. Transmisja w TVP Sport.

Środowe spotkanie stało na dobrym poziomie i było bardzo zacięte. W pierwszej tercji tyszanie udokumentowali swoją przewagę, strzelając gola w 6. minucie. Hokeiści wygrali bulik a Ondrej Sedivy szybkim uderzeniem zaskoczył dobrze spisującego się w tym starciu reprezentacyjnego bramkarza GieKSy Johna Murray’a. W drugiej i trzeciej tercji oglądaliśmy sporo akcji. Na bramkę tyszan strzelali m.in. Grzegorz Pasiut, Brandon Magee, czy Christian Blomqvist, ale Tomas Fucik, bramkarz GKS Tychy, bronił jak natchniony. Druga bramka padła w ostatniej sekundzie, kiedy Alexandre Boivin wpakował krążek do pustej bramki.

W czwartek, 29 grudnia Tauron Re-Plast Unia Oświęcim zagra z Comarch Cracovią. Finał zaplanowany jest na piątek, 30 grudnia. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 20:30 i będą transmitowane w TVP Sport.

Terminarz Turnieju Finałowego Pucharu Polski

Pierwszy Półfinał

Środa, 28 grudnia

GKS KATOWICE – GKS TYCHY 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Sedivy 6, Boivin 60

Drugi Półfinał

Czwartek, 29 grudnia

TAURON RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – COMARCH CRACOVIA, godz. 20:30

Piątek, 30 grudnia

Finał, godz. 20:30

Mecze są transmitowane w TVP Sport

Źródło: inf. prasowa