Hit EBL dla Arged BM Stali!

Hit EBL dla Arged BM Stali!

17 listopada 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Hit Energa Basket Ligi, rewanż za ostatni finał i mecz o Suzuki Superpuchar Polski dla Arged BM Stali! Ostrowianie pokonali we własnej hali Enea Zastal BC Zielona Góra 105:98.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w spotkanie – po trójkach Michaela Younga i Treya Drechsela prowadzili 12:6. Później ich przewaga wzrosła nawet do 12 punktów dzięki trafieniu z dystansu Denzela Anderssona! Następnie Devoe Joseph i Tony Meier lekko zmniejszali różnicę, ale różnica ciągle była spora. Trójka Jamesa Florence’a ustawiła wynik po 10 minutach na 34:23. W drugiej kwarcie zielonogórzanie mogli liczyć na Nemanję Nenadicia i Jarosława Zyskowskiego – dzięki nim przegrywali już tylko pięcioma punktami! Gospodarze przyspieszyli, zareagowali serią 9:0 i ponownie wynik był zdecydowanie bardziej korzystny dla nich. Branden Frazier i David Brembly brali sprawy w swoje ręce i… znowu zmniejszali różnicę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:53.

Jarosław Zyskowski na początku trzeciej kwarty dawał przewagę zespołowi trenera Olivera Vidina. Coraz lepsza gra Denzela Anderssona i Michaela Younga pozwalała na ponowną zmianę sytuację i powolne budowanie prowadzenia przez ostrowian. Później swoje akcje dokładali też Palmer oraz Drechsel, a po zagraniu Florence’a różnica wynosiła już 11 punktów. Kolejna trójka Drechsela ustawiła wynik po 30 minutach na 85:71. Kolejną część meczu gospodarze rozpoczęli od serii 7:2 i po akcji 2+1 Florence’a przewaga Arged BM Stali wzrosła do 19 punktów. Przyjezdni oczywiście jeszcze walczyli, ale ekipa trenera Igora Milicicia nie chciała pozwolić na wiele więcej. “Setkę” przekroczył Kobi Simmons, ale końcówka była jeszcze pełna emocji! Kluczową trójkę trafił jednak Florence i to ostrowianie zwyciężyli 105:98.

James Florence zdobył dla gospodarzy 22 punkty i 5 asyst. W ekipie gości wyróżniał się Dragan Apić z 16 punktami, 11 zbiórkami i 5 asystami.

Źródło: inf. prasowa