Hit dla WKS Śląska! Mistrzowie nadal niepokonani

Hit dla WKS Śląska! Mistrzowie nadal niepokonani

12 grudnia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Wrocławianie lepsi w hicie Energa Basket Ligi! WKS Śląsk wygrał z Treflem Sopot 88:74 i nadal jest jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach.

Najpierw po zagraniu Jakuba Nizioła WKS Śląsk prowadził pięcioma punktami, ale później grał… zdecydowanie lepiej! Świetną formę pokazywał Conor Morgan, swoje robił Jeremiah Martin, a mistrzowie Polski sukcesywnie powiększali różnicę na swoją korzyść. Po serii 14:0 mieli już 18 punktów przewagi. Ostatecznie po zagraniu Szymona Tomczaka po 10 minutach prowadzili aż 15:37. W drugiej kwarcie Trefl w końcu odpowiedział – serią 12:0, w której ważny był Glynn Watson. Teraz to wrocławianie nie mogli rozwinąć skrzydeł w ataku, a ekipa trenera Żana Tabaka dobrze to wykorzystała. Po trójce Rolandsa Freimanisa drużyna z Sopotu przegrywała tylko ośmioma punktami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:48.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od siedmiu punktów z rzędu i po akcji 3+1 Freimanisa przegrywali zaledwie trzema punktami! Na odpowiedź Aleksandra Dziewy nie trzeba było długo czekać, a ekipa trenera Andreja Urlepa starała się kontrolować sytuację. Aktywni Jakub Nizioł i Ivan Ramljak sprawiali, że po 30 minutach było 59:69. W kolejnej części meczu Trefl już nie do końca potrafił nawiązać rywalizację. W ważnych momentach sprawy w swoje ręce brał Jeremiah Martin, a ciągle istotnymi zawodnikami byli zarówno Ramljak, jak i Dziewa. Ostatecznie WKS Śląsk wygrał 88:74 i nadal jest niepokonany w Energa Basket Lidze.

Najlepszym graczem gości był Jeremiah Martin z 30 punktami, 10 asystami i 6 zbiórkami. Po 13 punktów dla gospodarzy rzucili Garrett Nevels, Glynn Watson oraz Rolands Freimanis.

Źródło: inf. prasowa