Strona główna Aktualności Harald Simon Indywidualnym Mistrzem Europy w żużlu na lodzie

Harald Simon Indywidualnym Mistrzem Europy w żużlu na lodzie

by Artur Kąciak

Harald Simon został Indywidualnym Mistrzem Europy w ice speedwayu. Austriak do 12 punktów wywalczonych w Sanoku, dołożył kolejnych 16 na torze w Tomaszowie Mazowieckim. 28 “oczek” wystarczyło do złota. Srebrny medal dla reprezentującego Włochy Luki Bauera, brązowy wywalczył Szwed Jimmy Olsen, który był najlepszy podczas zawodów w Arenie Lodowej.

Punktacja 2. finału w Tomaszowie Mazowieckim

  1. Jimmy Olsen (Szwecja) – 15+2+3 (3,w,3,3,3) – 1. miejsce w finale
  2. Harald Simon (Austria) – 14+2 (3,3,2,3,3) – 2. miejsce w finale
  3. Luca Bauer (Włochy) – 13+1 (2,3,3,3,2) – 3. miejsce w finale
  4. Aki Ala-Riihimaki (Finlandia) – 12+1+w (1,3,2,3,3) – wykluczenie w finale
  5. Lukas Hutla (Czechy) – 12+1 (2,2,3,2,3) – 3. miejsce w barażu
  6. Franz Mayerbuchler (Niemcy) – 10+0 (1,3,2,2,2) – 4. miejsce w barażu
  7. Jasper Iwema (Holandia) – 6 (d,2,3,1,-)
  8. Andrej Divis (Czechy) – 6 (3,u,1,1,1)
  9. Michał Knapp (Polska) – 6 (0,w,2,2,2)
  10. Jo Saetre (Norwegia) – 6 (2,1,1,0,2)
  11. Benedikt Monn (Niemcy) – 6 (w,2,1,2,1)
  12. Rami Systa (Finlandia) – 4 (2,1,0,0,1)
  13. Jiri Wildt (Czechy) – 3 (3,u,w,0,0)
  14. Mikko Jetsonen (Finlandia) – 3 (0,2,w,1,0)
  15. Niek Schaap (Holandia) – 3 (w,1,0,1,1)
  16. Lukas Hromadka (Czechy) – 2 (1,1,0,0,0)

Klasyfikacja generalna

  1. Harald Simon (Austria) – 28 pkt (12, 16)
  2. Luca Bauer (Włochy) – 22 (8,14)
  3. Jimmy Olsen (Szwecja) – 21 (6,15)
  4. Lukas Hutla (Czechy) – 20 (8,12)
  5. Franz Mayerbuchler (Niemcy) – 18 (8,10)
  6. Dmitriy Soliannikov (Rosja) – 18 (18,ns)
  7. Aki Ala Riihimaki (Finlandia) – 16 (4,12)
  8. Jasper Iwema (Holandia) – 16 (10, 6)
  9. Vladimir Fadeev (Rosja) – 16 (16, ns)
  10. Benedikt Monn (Niemcy) – 14 (8,6)
  11. Michał Knapp (Polska) – 10 (4,6)
  12. Mikko Jetsonen (Finlandia) – 9 (6,3)
  13. Jo Saetre (Norwegia) – 7 (1,6)
  14. Franz Zorn (Austria) – 7 (7,ns)
  15. Andrej Divis (Czechy) – 6 (ns, 6)
  16. Rami Systa (Finlandia) – 6 (2,4)
  17. Jiri Wildt (Czechy) – 4 (1,3)
  18. Niek Schaap (Holandia) – 4 (1,3)
  19. Daniel Henderson (Szwecja) – 4 (4,ns)
  20. Lukas Hromadka (Czechy) – 2 (ns, 2)

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like