Grupa Sierleccy Czarni lepsi od bydgoszczan

Grupa Sierleccy Czarni lepsi od bydgoszczan

10 stycznia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

W rozgrywanym awansem spotkaniu 20. kolejki Energa Basket Ligi Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 99:78.

Początek spotkania był bardzo wyrównany – toczył się w rytmie “kosz za kosz”. Dopiero po późniejszej kontrze wykończonej przez Marka Klassena gospodarze uciekli na pięć punktów. Po chwili straty zaczęli odrabiać zarówno Jakub Nizioł, jak i Andrzej Pluta – szybko doprowadzili do remisu. Ten drugi kolejną trójką dawał nawet przewagę – po 10 minutach było 19:22. Drugą kwartę Grupa Sierleccy Czarni rozpoczęli od serii 12:0 i znacznie uciekali przeciwnikom. Jak odpowiedzieli goście? Trzema trójkami z rzędu w wykonaniu Mateusza Zębskiego i Roda Camphora – dzięki temu ponownie był remis. Po chwili Camphor dodał kolejne trafienie z dystansu. Po późniejszym trafieniu Nizioła przewaga przyjezdnych wzrosła do sześciu punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:44.

Początek trzeciej kwarty należał do ekipy trenera Mantasa Cesnauskisa. Po akcjach Marcusa Lewisa najpierw doprowadziła do remisu, a później wychodziła na prowadzenie. Dzięki zagraniu Beau Beecha przewaga gospodarzy wzrosła do siedmiu punktów. Ostatecznie po wsadzie Kalifa Younga po 30 minutach było 68:61. Dzięki akcji Lewisa na początku kolejnej części spotkania przewaga słupszczan wzrosła do 11 punktów. Zespół trenera Artura Gronka nie mógł znaleźć odpowiedzi na bardzo dobrze funkcjonującą ofensywę gospodarzy. Kolejne trafienia Beecha oznaczały aż 16 punktów różnicy. Ostatecznie Grupa Sierleccy Czarni zwyciężyli 99:78.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Beau Beech z 24 punktami, 12 zbiórkami i 4 asystami. Po 15 punktów dla gości zdobyli Rod Camphor i Michał Krasuski.

Źródło: inf. prasowa