Grozer w Gwardii!

Grozer w Gwardii!

6 sierpnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Nowym zawodnikiem Gwardii Wrocław został Tim Grozer – brat słynnego Georga Grozera. – To wschodzący talent niemieckiej siatkówki! – tak ten transfer zapowiada prezes klubu, Łukasz Tobys.

– Chciałbym pomóc zespołowi awansować do PlusLigi. Myślę, że to główny cel każdej osoby, która tworzy Gwardię. Jako siatkarz chciałbym się rozwinąć. Z meczu na mecz stawać się coraz ważniejszą postacią w zespole – mówi bohater transferu, Tim Grozer. 22-latek podkreśla, że szybko zaadaptował się we Wrocławiu.

– W klubie wszyscy są bardzo pomocni i przyjacielsko nastawieni. Mimo, że dopiero trafiłem do Gwardii, to mogę powiedzieć, że to taka mała rodzina. Wszyscy są bardzo blisko siebie. Czuję się tutaj jak w domu, miasto zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie – dodaje.

Wszyscy w klubie wierzą, że Tim nawiąże do sukcesów swojego brata Georga, dwukrotnego mistrza Polski w Asseco Resovii.

– Nazwisko Grozer w Polsce jest bardzo dobrze znane w świecie siatkówki. Nasz nowy nabytek to brat Georga Grozera, który zawojował Polskę, natomiast Tim jest wschodzącą gwiazdą niemieckiej siatkówki. Na pewno chciałby dorównać bratu i pokazać się w naszej lidze z jak najlepszej strony. Rozmawialiśmy z nim już w poprzednim sezonie, więc jest to bardzo przemyślany transfer. Dziś możemy triumfalnie ogłosić, że dołącza do nas i będzie wzmocnieniem naszego zespołu – mówi Łukasz Tobys, prezes klubu.

Tim Grozer:

Data urodzenia: 14.10.1998
Pozycja: przyjmujący
Wzrost: 196 cm
Waga: 82 kg
Zasięg w ataku: 330cm
Zasięg w bloku: 315cm
Kariera:

2014-2015 TSG Solingen Volleys (GER)

2015-2016 Noliko Maaseik (BEL)

2016-2020 TV Rottenburg (GER)

2020-2021 United Volleys Frankfurt (GER)

Źródło: inf. prasowa