Grand Prix ponownie we Wrocławiu. Na trzy lata!

Grand Prix ponownie we Wrocławiu. Na trzy lata!

10 listopada 2023 Wyłączono przez Artur Kąciak

Elitarny cykl FIM Speedway Grand Prix, po rocznej przerwie związanej z organizacją żużlowego mundialu, powraca do Wrocławia. Legendarny Stadion Olimpijski będzie gościł rywalizację o tytuł indywidualnego mistrza świata przez co najmniej kolejne trzy sezony.

Trudno mi sobie wyobrazić, że Wrocławia i magicznego Stadionu Olimpijskiego miałoby zabraknąć w kalendarzu cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Myślę, że to nie tylko moje zdanie, bo przecież od lat w tym miejscu tworzymy historię naszej ukochanej dyscypliny. Cieszę się tym bardziej, że już teraz możemy zaprosić na to wydarzenie w trzech kolejnych sezonach: 2024, 2025, 2026 – mówi Andrzej Rusko, prezes WTS.

Wrocławskie rundy FIM Speedway Grand Prix w ostatnich latach kibice zapamiętali przede wszystkim ze spektakularnych akcji na torze i doskonałej atmosfery na trybunach. Nic dziwnego zatem, że cykl powraca na Olimpijski, który staje się najmocniejszym punktem w kalendarzu mistrzostw.

Speedway Grand Prix to impreza, którą dzięki wsparciu miasta Wrocławia i razem z miastem Wrocław organizujemy dla naszych kibiców zakochanych w speedway’u. Te niezwykłe zawody wpisały się na stałe w kalendarz najważniejszych i tak wyczekiwanych przez mieszkańców imprez. Są sportową wizytówką Wrocławia i Dolnego Śląska. Już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z tysiącami kibiców, którzy przybędą do nas z całej Polski i wielu zakątków świata – ocenia Andrzej Rusko.

Wrocław widział wszystkie najbardziej prestiżowe rozgrywki żużlowe świata, a na Stadionie Olimpijskim rodził się nie tylko Drużynowy Puchar Świata, ale też cykl Grand Prix – w maju 1995 roku. Mamy wyśmienity tor do ścigania, przepiękny, klimatyczny obiekt, tysiące wiernych kibiców i piękne miasto do podejmowania gości. Nie wyobrażam sobie, by w takim miejscu zabrakło jednego z przystanków Indywidualnych Mistrzostw Świata. Wrocław nieprzerwanie żyje sportem, o czym zresztą świadczą tytuły drużynowych mistrzostw Polski dla naszych żużlowców i koszykarzy oraz trwająca walka o taki tytuł przez piłkarzy Śląska. Do zobaczenia na Olimpijskim! – mówi Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Cykl FIM Speedway Grand Prix w sezonie 2024 składać będzie się z jedenastu rund. Zmagania o tytuł mistrza świata rozpoczną się 27 kwietnia w Gorican, a zakończą 28 września w Toruniu. Nowością w kalendarzu jest Grand Prix Niemiec w Landshut, które zastąpi rundę w Teterow.

Kalendarz FIM Speedway Grand Prix 2024

27 kwietnia – FIM Speedway GP Chorwacji w Gorican
11 maja – FIM Speedway GP Polski w Warszawie
18 maja – FIM Speedway GP Niemiec w Landshut
1 czerwca – FIM Speedway GP Czech w Pradze
15 czerwca – FIM Speedway GP Szwecji w Malilli
29 czerwca – FIM Speedway GP Polski w Gorzowie
17 sierpnia – FIM Speedway GP Wielkiej Brytanii w Cardiff
31 sierpnia – FIM Speedway GP Polski we Wrocławiu
7 września – FIM Speedway GP Łotwy w Rydze
14 września – FIM Speedway GP Danii w Vojens
28 września – FIM Speedway GP Polski w Toruniu

Źródło: inf. prasowa