Strona główna Aktualności Gordan Bunoza piłkarzem Arki Gdynia

Gordan Bunoza piłkarzem Arki Gdynia

by Artur Kąciak

Środkowy obrońca Gordan Bunoza został nowym zawodnikiem Arki Gdynia. W swoim dorobku ma m.in. mistrzostwo Polski i doświadczenie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju. Jego kontrakt obowiązywać będzie do końca obecnego sezonu.

Nazwisko urodzonego 5 lutego 1988 roku defensora z pewnością jest dobrze znane obserwatorom polskiej piłki. W latach 2010-2014 Bunoza reprezentował barwy Wisły Kraków, z którą sięgnął po mistrzostwo (2011).

W kolejnym sezonie zaliczył jedno spotkanie w kwalifikacjach do Ligi Europy i również jeden występ w fazie grupowej tych rozgrywek (wygrana 2:1 przeciwko Twente). W sumie zagrał w 70 meczach na poziomie Ekstraklasy oraz 13 w Pucharze Polski.

To właśnie w Polsce zdobył największe piłkarskie doświadczenie. W jego CV znaczące miejsce odegrała również ekstraklasa koreańska (52 mecze), chorwacka (27 meczów) i rumuńska (25 spotkań).

Ostatnio występował na Cyprze – w zespole AEL Limassol. Ma podwójne obywatelstwo: bośniackie oraz chorwackie. W reprezentacji pierwszego z krajów rozegrał 10 meczów (osiem w kadrze U21 i dwa dla U19).

Mierzy blisko dwa metry, a jego wiodącą nogą jest lewa.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like