Gleb Czugunow z „Dziką Kartą” w Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix

Gleb Czugunow z „Dziką Kartą” w Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix

10 lipca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Gleb Czugunow, powraca do rywalizacji w FIM Speedway Grand Prix na dwie rundy, które gościć będzie Stadion Olimpijski.

Zawodnik Betard Sparty Wrocław ponownie będzie miał okazję, by zmierzyć się z elitarną stawką FIM Speedway Grand Prix po tym jak otrzymał „Dziką Kartę” na dwa turnieje 2021 Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix zaplanowane na 30 i 31 lipca.

Czugunow zaimponował w swoim debiucie w rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w zeszłorocznych dwóch wrocławskich rundach Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix. Zdobył wówczas siedem punktów w pierwszej rundzie, by drugiego dnia dotrzeć do półfinałów z dorobkiem dziewięciu „oczek”. Przed nim kolejna okazja, by przywdziać plastronem z numerem 16, który oznacza ogromną szansę zaistnienia na scenie światowego speedway’a.

Czugunow to kluczowa postać wrocławskiego klubu. W rozgrywkach ligowych tworzy drużynę z ikonami cyklu SGP: Maciejem Janowskim, Taiem Woffindenem i Artemem Lagutą. W 2021 reprezentuje ponadto barwy Smederny Eskilstuna w lidze szwedzkiej.

Obsadę wrocławskich turniejów uzupełnią rezerwowi: Tobiasz Musielak i Bartłomiej Kowalski, którzy otrzymają odpowiednio 17 i 18 numer startowy. Musielak prezentuje w ostatnim czasie świetną formę, której potwierdzeniem był awans do Grand Prix Challenge w Żarnowicy po wygraniu eliminacji w Glasgow. Kowalski tymczasem imponuje formą w rozgrywkach młodzieżowych.

Bilety na 2021 Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski (runda 3) wciąż są dostępne w sprzedaży na bilety.wts.pl

Źródło: inf. prasowa