Franek Karczewski w kadrze na sezon 2023!

Franek Karczewski w kadrze na sezon 2023!

16 listopada 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

W poniedziałek 14 listopada zamknięte zostało okienko transferowe w naszym kraju. Dotychczas działacze Włókniarza Częstochowa poinformowali o kontraktach z pięcioma seniorami: Leonem Madsenem, Mikkelem Michelsenem, Kacprem Woryną, Maksymem Drabikiem oraz Jakubem Miśkowiakiem. W kadrze zespołu na sezon 2023 znajduje się także grono młodzieżowców. Na pierwszy plan w nim wybija się Franciszek Karczewski.

Na świat przyszedł 23 lutego 2006 roku. Choć na co dzień mieszka w Kaliszu, to razem z rodziną zdecydował, że profesjonalną karierę rozpocznie w ekipie Włókniarza Częstochowa. Pierwsze szlify zbierał w klasie 250cc, gdzie w latach 2019-2020 był czołowym zawodnikiem w naszym kraju. W 2020 roku sięgnął po drugie miejsce w Pucharze Ekstraligi 250cc, a także zwyciężył w Indywidualnym Pucharze Polski.

W sezonie 2021 przesiadł się na klasyczną maszynę o pojemności 500cc i przebrnął przez egzamin na certyfikat „Ż”. Przez pierwszy rok startów, zgodnie z regulaminem, występował wyłącznie w imprezach młodzieżowych. Był ważnym ogniwem Włókniarza Częstochowa, z którym sięgnął wówczas po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

W ubiegłym roku zapisał na swoim koncie pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej. W Rydze wspólnie w Wiktorem Przyjemskim i Oskarem Paluchem wywalczył wszak Mistrzostwo Europy Par Juniorów. Dodatkowo awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W węgierskim Nagyhalász po pechowym początku zawodów Franek sklasyfikowany został na czwartej pozycji.

16-latek z powodzeniem ścigał się również w rozgrywkach eWinner 1. Ligi. Startował tam na zasadach wypożyczenia w barwach Wilków Krosno. Zaliczył 69 wyścigów, w których z bonusami wywalczył 97 punktów. To dało mu średnią biegopunktową rzędu 1,406. Dodatkowo wspólnie z zespołem z Krosna wygrał rozgrywki i awansował do PGE Ekstraligi.

Źródło: inf. prasowa