Firma Chemeko-System sponsorem głównym drugiej drużyny Śląska Wrocław

Firma Chemeko-System sponsorem głównym drugiej drużyny Śląska Wrocław

19 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Na mocy nowego porozumienia powiększony został zakres współpracy Śląska Wrocław z firmą Chemeko-System. Sponsor główny drużyny piłki nożnej kobiet wrocławskiego klubu będzie od teraz wspierał także drugi zespół WKS-u, występujący w rozgrywkach 2. ligi.

Współpraca Śląska i Chemeko-System rozpoczęła się w 2019 roku, gdy wrocławska firma specjalizująca się w usługach odbioru oraz zagospodarowania odpadów komunalnych i przemysłowych, dołączyła do grona całosezonowych najemców lóż S-VIP na Stadionie Wrocław. Rok później firma Chemko-System została sponsorem głównym ekstraligowej drużyny WKS-u, wspierając od samego początku projekt kobiecej piłki nożnej w Śląsku Wrocław. Na mocy nowej umowy, firma powiększy teraz swoje zaangażowanie sponsoringowe – zyskując miano sponsora głównego drugiej drużyny Śląska Wrocław – a jej logo eksponowane będzie w centralnej części koszulek zespołu występującego w rozgrywkach 2. ligi.

– Cieszymy się, że nasze partnerstwo biznesowe z firmą Chemeko-System stale się rozwija i możemy cieszyć się zaufaniem tak wiarygodnego sponsora. Historyczny awans drugiej drużyny Śląska Wrocław na poziom centralny był niewątpliwe dużym sukcesem i potwierdzeniem bardzo dobrej pracy wykonywanej w naszej akademii. Od samego początku rozgrywki 2. ligi traktujemy przede wszystkim jako ważny etap w procesie szkoleniowym i rozwoju młodych zawodników, stawiających pierwsze kroki w seniorskim futbolu. Jesteśmy wdzięczni firmie Chemeko-System, że będzie towarzyszyć nam w tej drodze – podkreśla Wojciech Bochnak, wiceprezes zarządu wrocławskiego klubu.

Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu, ciągłemu rozwojowi oraz inwestowaniu w nowoczesne technologie wrocławska firma Chemeko-System stała się jedną z największych polskich firm przetwarzających odpady.

Główną ideą firmy jest świadczenie usług najwyższej jakości przy jednoczesnym dbaniu o środowisko naturalne. Chemeko-System ma możliwość przeprowadzenia kompleksowego procesu odzysku oraz unieszkodliwiania odbieranych odpadów z wykorzystaniem własnych, nowoczesnych instalacji technologicznych, maszyn, a także dużej floty samochodowej. Dysponuje także szerokim zapleczem pojemników oraz kontenerów do gromadzenia odpadów.

– Wspieranie wrocławskiego sportu, a w szczególności utalentowanych zawodniczek i zawodników, urosło w ostatnich latach do rangi misji naszej firmy. Niezwykle cieszy nas postawa kobiecej drużyny Śląska Wrocław w rozgrywkach Ekstraligi, z którą jesteśmy od samego początku, ale doceniamy również wysiłki i obiecującą grę młodych piłkarzy Śląska w obecnym sezonie 2. ligi. Imponuje nam, jak radzą sobie po awansie na poziom centralny, trzymamy kciuki również za nich i życzymy im wielu sukcesów – mówi Paweł Pogodziński, prezes zarządu spółki Chemeko-System.

Pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej 2. ligi, z logiem nowego sponsora głównego na koszulkach, Śląsk II Wrocław rozegra w ostatni weekend lutego. Podopieczni trenerów Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego zmierzą się na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Źródło: inf. prasowa