Filip Szymczak piłkarzem GKS-u

Filip Szymczak piłkarzem GKS-u

4 lipca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

19-letni napastnik trafił do GKS-u Katowice na zasadzie wypożyczenia z Lecha Poznań na okres 1 roku. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Warcie Poznań, skąd trafił do akademii Lecha. Na poziomie seniorskim zadebiutował w rozgrywkach sezonu 2018/19 w drugiej drużynie Lecha. W kolejnym sezonie na poziomie 2 ligi zaliczył 25 występów, w których zdobył 12 bramek. Zadebiutował także w Ekstraklasie w barwach pierwszego zespołu klubu z Poznania. W ostatnim sezonie 15 razy zagrał w pierwszym zespole, w tym w eliminacjach Ligi Europy oraz 7 razy w drugiej drużynie, która rywalizowała z GKS-em w 2 lidze. W sumie zdobył 6 goli.

Szymczak zdobywał także doświadczenia w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Występował w kadrach do lat 16, 17, 19, a ostatnio jest powoływany do reprezentacji U21.

Zależało nam na wzmocnieniu rywalizacji na pozycji napastnika. Filip to jeden z najbardziej utalentowanych młodych zawodników w Polsce, z dużym potencjałem rozwojowym, od dwóch sezonów wprowadzany do pierwszej drużyny Lecha Poznań. Jest zawodnikiem o profilu typowym dla napastnika, o dobrych warunkach fizycznych i dużych umiejętnościach piłkarskich, a jego dodatkowym walorem jest też status młodzieżowca – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

Źródło: inf. prasowa