Fabian Majcherski żegna się z Gdańskiem

Fabian Majcherski żegna się z Gdańskiem

11 maja 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Libero Fabian Majcherski w sezonie 2021/2022 nie będzie reprezentował barw Trefla Gdańsk. 24-letni lęborczanin w pierwszej drużynie „gdańskich lwów” grał przez pięć sezonów, a wcześniej występował w szeregach zespołów młodzieżowych Trefla.

Fabian żółto-czarne barwy reprezentował przez osiem lat, od 16. roku życia. Bardzo dziękujemy za te wszystkie sezony, a także mamy nadzieję, że zmiana klubu będzie dla Fabiana dodatkowym impulsem do kolejnych kroków w przód na jego siatkarskiej drodze – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Fabian Majcherski żółto-czarne barwy zaczął reprezentować w wieku 16 lat, gdy przeniósł się z rodzinnego Lęborka do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku oraz drużyn młodzieżowych Trefla. Zanim zadebiutował w drużynie seniorów reprezentował Gdańsk m.in. w kategorii juniorów, czy Młodej Lidze, z którymi sięgnął po srebrny i brązowy medal rozgrywek. Do pierwszej drużyny dołączył przed sezonem 2016/2017, pełniąc wówczas rolę zmiennika Piotra Gacka. Następnie duet na swojej pozycji tworzył przez cztery lata z Maciejem Olenderkiem. Łącznie przez ostatnie pięć lat wystąpił w 66 meczach PlusLigi, a w minionych rozgrywkach oglądaliśmy go w siedmiu spotkaniach. Najlepsze występy w swojej dotychczasowej karierze notował podczas finałowego turnieju Pucharu Polski w 2018 roku, po którym został wybrany najlepszym broniącym zmagań. Z pierwszą drużyną Trefla sięgnął po brązowy medal PlusLigi oraz Puchar kraju, a także dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

– Fabian przez jedną trzecią swojego życia był związany z Treflem, najpierw występując w naszych drużynach młodzieżowych, a następnie w pierwszym zespole. Łącznie żółto-czarne barwy reprezentował przez osiem lat, od 16. roku życia. Bardzo dziękujemy za te wszystkie sezony, zaangażowanie oraz pozytywną atmosferę, którą Fabian zawsze wprowadzał do drużyny. Myślę, że zmiana klubu może być dla Fabiana dodatkowym impulsem do kolejnych kroków w przód na jego siatkarskiej drodze – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Źródło: inf. prasowa