Strona główna Aktualności Enea Zastal po dogrywce pokonał Legię

Enea Zastal po dogrywce pokonał Legię

by Artur Kąciak

Sporo emocji w meczu Energa Basket Ligi w Warszawie! Ostatecznie Enea Zastal BC Zielona Góra po dogrywce pokonał Legię 85:79.

Spotkanie w Warszawie na początku było bardzo wyrównane i ofensywne. Bardzo dobrze prezentował się Grzegorz Kulka, ale swoimi akcjami odpowiadał m. in. Andrzej Mazurczak. Enea Zastal zaczął przejmować inicjatywę, a po zagraniach Devoe Josepha i Nemanji Nenadicia przewaga tej ekipy wzrosła do 10 punktów. Ostatecznie po 10 minutach było 20:28. Drugą kwartę zielonogórzanie rozpoczęli od serii 7:0. Legia odpowiedziała na to… 10 punktami z rzędu! Po akcji Roberta Johnsona przegrywała już pięcioma punktami. Ostatecznie trójka Raymonda Cowelsa zbliżyła ekipę trenera Wojciecha Kamińskiego do stanu 40:42 na koniec pierwszej połowy.

W trzeciej kwarcie gospodarze dość szybko doprowadzili do wyrównania – było to możliwe dzięki akcji 2+1 Muhammad-Ali Abdur-Rahkmana. Po kilku chwilach przewagę tej ekipie dawał Adam Kemp. Zespół trenera Olivera Vidina starał się reagować trafieniami Krzysztofa Sulimy oraz Jarosława Zyskowskiego, ale to było za mało. Dzięki kolejnej akcji Roberta Johnsona po 30 minutach było 59:55. W kolejnej części meczu po trójce Cowelsa przewaga Legii wzrosła do ośmiu punktów. Enea Zastal zareagował… serią 8:0, a do remisu doprowadził Zyskowski. Spotkanie ponownie zdecydowanie się wyrównało. W samej końcówce dzięki udanej dobitce Nemanji Nenadicia to przyjezdni mieli trzy punkty przewagi. W kolejnej akcji do następnego remisu doprowadził Grzegorz Kulka! Goście nie potrafili na to odpowiedzieć, a to oznaczało dogrywkę!

W dodatkowym czasie gry obie drużyny grały nerwowo. Kluczowe akcje należały jednak do Dragana Apicia oraz Andrzeja Mazurczaka. Dzięki tym zawodnikom to Enea Zastal zwyciężył ostatecznie 85:79.

Najlepszym graczem gości był Dragan Apić z 20 punktami i 13 zbiórkami. 18 punktów i 6 zbiórek dla gospodarzy zdobył Raymond Cowels.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like