Drugi dzień Speedway Ekstraliga Camp 2022

Drugi dzień Speedway Ekstraliga Camp 2022

19 lipca 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Za uczestnikami Speedway Ekstraliga Camp drugi dzień wydarzenia. Tym razem adepci sportu żużlowego, oprócz treningów, mogli spotkać się na warsztatach z psycholog Julią Chomską – Kuffel. Nie zabrakło także gwiazd PGE Ekstraligi – Janusza Kołodzieja i Leona Madsena, którzy mogli pomóc młodym i przekazać cenne wskazówki.

Mikkel Andersen – Mistrz Europy 250cc na Speedway Ekstraliga Camp

Jednym z uczestników Speedway Ekstraliga Camp jest syn byłego żużlowca, Briana Andersena, Mistrz Europy 250cc, Mikkel Andersen. Duńczyk w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl opowiedział m.in. o: swoich początkach przygody ze speedwayem, sprzęcie i pasjach.

Początki przygody z żużlem

Mikkel Andersen był skazany na speedway od najmłodszych lat, ponieważ jest synem Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów z 1991 roku, Briana Andersena. Młody Duńczyk pierwszy raz jazdy na motocyklu spróbował w wieku 4 lat. – Po raz pierwszy na motocykl wsiadłem, gdy miałem 4 lata – powiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl, Mikkel Andersen.

Team i sprzęt

Duńczyk obecnie jeździ na motocyklach o pojemności 250cc. W niedzielę (10 lipca) Mikkel Andersen wygrał Puchar Europy 250cc, który rozegrany został na torze w Libercu. Trenerem Duńczyka jest jego ojciec, Brian, który jednocześnie odpowiada za przygotowanie silników swojemu synowi. Może to wydawać się dziwne, ale Mikkel nie wzoruje się na żadnym doświadczonym zawodniku i nie ma żużlowego idola.

Poza żużlowe pasje

Młody Duńczyk aktualnie skupia się głównie na treningach, udziale w zawodach i nauce, dlatego też nie dysponuje zbyt dużą ilością wolnego czasu i nie ma pozażużlowych pasji.

Otto Raak – młody talent z Finlandii na Speedway Ekstraliga Camp

Żużel w Finlandii nie jest popularną dyscypliną sportu. Skąd, więc pomysł u młodego Fina na to, aby właśnie uprawiać speedway? – Zawsze jako dziecko chciałem spróbować jazdy na żużlu. Bardzo ekscytuje mnie jazda na motocyklu – powiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl Otto Raak. Młody adept pochodzi z niewielkiego fińskiego miasta, Varkaus i swoją przygodę z żużlem rozpoczął już 7 lat temu. – Po raz pierwszy na motocykl wsiadłem w 2015 roku, kiedy miałem 9 lat – dodał Fin.

Podczas każdych zawodów Finowi pomaga jego ojciec, który przyjechał razem z nim na Speedway Ekstraliga Camp, natomiast szkoleniowcem Otto Raaka jest Indywidualny Mistrz Finlandii na długim torze z 2016 roku, Ari-Pekka Mustonen. – Zarówno podczas zawodów jak i treningów pomaga mi mój tata, ale moim trenerem jest Ari-Pekka Mustonen – powiedział młody Fin.

Otto jeździ obecnie na motocyklach o pojemności 250cc na silnikach od Briana Kargera. – Zdecydowanie moim idolem jest Bartosz Zmarzlik – stwierdził Otto Raak.

Tak, jak wiele osób w moim wieku oglądam kilka sportów. Przede wszystkim lubię oglądać żużel na lodzie – przyznał Otto Raak.

Źródło: inf. prasowa