Dominik Holec w Lechu Poznań

Dominik Holec w Lechu Poznań

3 stycznia 2023 Wyłączono przez Artur Kąciak

Lech Poznań ma nowego bramkarza. We wtorek przed południem wypożyczony został ze Sparty Praga na pół roku Słowak Dominik Holec. W umowie jest również opcja przedłużenia współpracy.

Holec ma 28 lat. Urodził się w Czeskich Budziejowicach, ale jest Słowakiem i wychowankiem klubu MŠK Žilina. W tym klubie zadebiutował w słowackiej lidze, w międzyczasie był wypożyczany do innych zespołów. W Žilinie rozegrał dwa pełne sezony 2018/19 oraz 2019/20 i trafił do czeskiej Sparty Praga. Ma już za sobą grę w PKO BP Ekstraklasie, bo wiosnę rozgrywek 2020/21 spędził w Rakowie Częstochowa. Rozegrał 16 spotkań ligowych, a do tego 3 w Pucharze Polski i wywalczył z częstochowskim klubem to trofeum. Teraz ze stolicy Czech przenosi się do ekipy mistrzów Polski. Przyleciał w poniedziałek i przeszedł testy medyczne we współpracującej z klubem klinice Rehasport.

  • Z Dominikiem Holcem związaliśmy się półrocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o następne dwa lata. To dobry, doświadczony bramkarz, reprezentant Słowacji, który zna już polską ligę i nasz język. W związku z tym liczymy, że jego adaptacja przebiegnie bardzo szybko i na pewno zwiększy rywalizację o miejsce w składzie w rundzie wiosennej – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Holec będzie występować przy Bułgarskiej w bluzie bramkarskiej z numerem 77. Po podpisaniu kontraktu pojechał do Pragi, ale błyskawicznie wraca, ponieważ wylatuje w środę z Lechem na zgrupowanie w Dubaju. – To dla mnie najlepsze, że dzieje się wszystko szybko, nie ma czasu na nic – uśmiecha się Dominik. – W dużych klubach jest zawsze rywalizacja, tutaj też na pewno tak będzie. Ale ja chcę pomóc drużynie i grać jak najwięcej w piłkę. Chcę się pokazać z jak najlepszej strony już na obozie – podsumowuje.

Źródło: inf. prasowa