Decyzje KOL w sprawie meczu Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions Apator Toruń (10.04.2022)

Decyzje KOL w sprawie meczu Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions Apator Toruń (10.04.2022)

15 kwietnia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Komisja Orzekająca Ligi podjęła decyzje w związku z meczem 1. rundy PGE Ekstraligi: Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions Apator Toruń.

Organ Dyscyplinarny zajął się sprawą zachowania kibiców gości podczas meczu, a także postawą zawodnika gospodarzy, Gleba Chugunova. – Przeanalizowaliśmy wszystkie dostępne materiały wideo: zapis ciągły meczu oraz transmisję telewizyjną, jak również nagrania powszechnie dostępne w sieci internetowej – powiedział Zbigniew Owsiany, Przewodniczący Komisji Orzekające Ligi.

  • Stwierdziliśmy ponad wszelką wątpliwość fakty: kibice drużyny gości wznosili niecenzuralne okrzyki w stosunku do zawodnika, rzucali również w kierunku parku maszyn i toru niebezpieczne przedmioty. Jest to zachowanie niedopuszczalne, naruszające konkretne przepisy regulaminu dyscyplinarnego, które powinno być zawsze potępiane i oceniane negatywnie. Z kolei zawodnik Gleb Chugunov zachowywał się prowokacyjnie, a jego gesty były aroganckie, co również narusza przepisy dyscyplinarne. KOL nie wyobraża sobie, by zawodnik tej klasy, biorąc pod uwagę obecną sytuację międzynarodową dawał ponieść się tak negatywnym emocjom, których eskalacja mogła doprowadzić do dużo gorszych konsekwencji. KOL podkreśliła jednocześnie na etapie analizy sprawy, że sportowcy stanowią szczególny przykład dla publiczności, są bardzo często wzorami do naśladowania i idolami dla młodych ludzi, a więc powinni dbać o wzorce swojego postępowania – dodał Owsiany.

KOL postanowiła nałożyć karę finansową na KS Toruń w związku z zachowaniem kibiców tego klubu podczas meczu, a także ukarała finansowo Gleba Chugunova w związku z jego zachowaniem.

Informacje o wysokości kar zostały zachowane dla stron postępowania.

Źródło: inf. prasowa