DeAndre Davis dołącza do Trefla Sopot

8 lipca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Nowym zawodnikiem żółto-czarnych został 26-letni DeAndre Davis. Uniwersalny podkoszowy podpisał z klubem umowę na grę w sezonie 2021/2022.

Mierzący 203 cm Davis pochodzi z hrabstwa Spotsylvania. Po ukończeniu szkoły średniej Riverbend najpierw przez dwa lata kontynuował naukę w Garrett College, a następnie przeniósł się na uczelnię Alcorn State w Mississippi. Spędził tam dwa sezony, w czasie których wystąpił łącznie w 53 spotkaniach w ramach rozgrywek NCAA. Uniwersytet ukończył ze średnimi na poziomie 8.7 punktów i 5.3 zbiórek na mecz.

– DeAndre to bardzo mobilny i atletyczny podkoszowy. Jego dużą zaletą jest uniwersalność – zarówno w ataku jak i w obronie może występować na pozycji „4” i „5”. Ma dopiero 26 lat, a za sobą już 4 sezony gry w Europie, w trakcie których z roku na rok robił postępy, stając się coraz lepszym koszykarzem. To pokazuje, że chce się uczyć i rozwijać, a jednocześnie nie jest zawodnikiem niecierpliwym, co chwilę zmieniającym kluby. Nie jest też egoistą, gra przede wszystkim dla zespołu. Myślę, że będzie znaczącym wzmocnieniem składu i otworzy nam nowe możliwości pod koszem – mówi Marcin Stefański, trener Trefla Sopot.

Źródło: inf. prasowa