Dawid Gojny nowym zawodnikiem Arki Gdynia

Dawid Gojny nowym zawodnikiem Arki Gdynia

3 stycznia 2023 Wyłączono przez Artur Kąciak

28-letni lewy obrońca Dawid Gojny związał się z Arką Gdynia. Jego umowa będzie do 30 czerwca 2026 roku. W rundzie jesiennej grał w Zagłębiu Sosnowiec, z którego przeszedł na prawnie gotówkowego transferu definitywnego.

W trwającym obecnie sezonie wystąpił w 16 spotkaniach, zaliczył asystę, i wciąż był wyróżniającym się w lidze graczem na swojej pozycji.

Dawid to zawodnik, którego sprowadzeniem interesowaliśmy się już pół roku temu. W tym sezonie jest najlepszym lewym obrońcą ligi. Liczymy, że będzie wzmocnieniem naszej drużyny – mówi Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia SA.

W CZOŁÓWCE STATYSTYK

Potwierdzeniem formy 28-latka są liczby z minionej rundy. Spośród wszystkich obrońców Fortuna 1 Ligi występujących na jego pozycji, Dawid Gojny w wielu zestawieniach plasuje się w ścisłej czołówce.

Jesienią stworzył partnerom 15 okazji bramkowych, notując jednocześnie 10 kluczowych podań. Obie statystyki to drugi wynik spośród lewych obrońców ligi.

Umiejętności potwierdza również w defensywie. Wygrał łącznie 109 pojedynków obronnych (drugi wynik), co daje 73% skuteczności (najlepszy pod tym względem).

Łącznie w Fortuna 1 Lidze przez 4,5 roku rozegrał 138 spotkań, zdobył trzy gole i zapisał 15 asyst. Do tego ma 127 gier na poziomie II ligi, co daje 265 spotkań na szczeblu centralnym. Według Instat Index Dawid Gojny jest najlepszym lewym obrońcą ligowym w tym sezonie.

Źródło: inf. prasowa