David Bellego dla NiceSportOnline.pl: „Każdy bieg był trudnym wyzwaniem”

David Bellego dla NiceSportOnline.pl: „Każdy bieg był trudnym wyzwaniem”

23 kwietnia 2022 Wyłączono przez Joanna Kąciak

Fogo Unia Leszno pokonała 46:44 Betard Spartę Wrocław na jej torze, w spotkaniu trzeciej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Po spotkaniu wywiadu naszej redakcji udzielił David Bellego, zawodnik startujący w tym sezonie w barwach popularnych „Byków”.

Co powiesz na temat toru we Wrocławiu?

Cóż mogę powiedzieć, dwie proste, dwa wiraże, zupełnie tak, jak ostatnio (zażartował Dawid). A tak poważnie, to najważniejszy był start, jak zresztą można było zobaczyć. Na pewno trudno było przyspieszać. Dobry start, w odpowiednim momencie, to było kluczowe. Chociaż liczy się przecież cały wyścig. Mimo nie zawsze dobrych startów, starałem się dać z siebie wszystko podczas wyścigów. To były moje pierwsze zawody we Wrocławiu na stadionie Betard Sparty Wrocław. Tor był moim zdaniem dobrze przygotowany, szkoda tylko, że tak mało było prawdziwego ścigania.

Jak czułeś się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu?

Jak już powiedziałem wcześniej, to moje pierwsze zawody na stadionie Betard Sparty Wrocław. Nie znam tego toru, jazda na nim była dla mnie nowym doświadczeniem. Czuję się tutaj dobrze, jednak niektóre starty nie wyszły mi tak, jak bym sobie tego życzył. Jak można było zauważyć, z zewnętrznego pola było mi najtrudniej dobrze zacząć wyścig. To pole nie było więc dla mnie najlepsze. Przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo i wygraliśmy, a ja miałem swój wkład w końcowy sukces drużyny Fogo Unii Leszno.

Który z zawodników Sparty Wrocław był dla ciebie najtrudniejszym rywalem?

Podczas meczów w PGE Ekstralidze trzeba być zawsze na topie, trudno mi powiedzieć, z kim najtrudniej było wygrać. Wszyscy zawodnicy byli bardzo waleczni. Tak naprawdę nie ma tutaj łatwych wyścigów. Każdy bieg był trudnym wyzwaniem.

Inf. własne