Damian Kulig żegna się z Polskim Cukrem Toruń

Damian Kulig żegna się z Polskim Cukrem Toruń

27 maja 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Do toruńskiej drużyny Damian dołączył 15 stycznia 2019 r. i trafił pod skrzydła Dejana Mihevca. Był to bardzo ważny transfer dla Polskiego Cukru Toruń w walce o medale Energa Basket Ligi. Ostatecznie drużyna z pomocą Kuliga, po zaciętej rywalizacji finałowej play-off z Anwilem Włocławek (bilans 3:4), w sezonie 2018/2019 zdobyła po raz drugi w swojej historii Wicemistrzostwo Polski. Na prośbę Damiana Kuliga kontrakt z klubem Twarde Pierniki S.A. został rozwiązany.

Kulig w Toruniu grał głównie na pozycji środkowego. W barwach Twardych Pierników pierwszy mecz rozegrał w znakomitym stylu w toruńskiej arenie. Podczas spotkania z Treflem Sopot (20.01.2019) w niespełna 25 minut uzyskał 17 punktów oraz 6 zbiórek. Przed startem kolejnego sezonu ligowego Damian z drużyną Polskiego Cukru Toruń zdołał awansować do fazy zasadniczej Basketball Champions League i godnie reprezentował Toruń na europejskich parkietach.

W ostatnim sezonie toruński środkowy zagrał we wszystkich meczach fazy zasadniczej średnio 28,5 minuty uzyskując 15,1 punktu, 6,7 zbiórki oraz 2,3 asysty na mecz. W okresie obecności w toruńskim klubie do największych sukcesów Damiana w Reprezentacji Polski było uzyskanie 8. miejsca podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w Chinach.

– Drodzy Kibice! W związku z tym, że opuszczam klub z Torunia, chciałbym Wam serdecznie podziękować za ten wspólny czas spędzony w Grodzie Kopernika. Byliście dużym wsparcie zarówno w tych dobrych momentach, jak i wtedy, gdy drużyna miała słabsze chwile. To pokazało, jak bardzo kochacie koszykówkę i jak bardzo zasługujecie na to, żeby w Toruniu był basket na najwyższym poziomie. I tego właśnie Wam z całego serca życzę – tymi słowami pożegnał się Damian z kibicami z Torunia.

Źródło: inf. prasowa