Comarch Cracovia zdobyła hokejowy Puchar Polski!

Comarch Cracovia zdobyła hokejowy Puchar Polski!

29 grudnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

We wtorek, 28 grudnia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu Comarch Cracovia pokonała w finale Pucharu Polski KH Energa Toruń 3:0. Pasy po raz trzeci w historii zdobyły prestiżowe trofeum.

W pierwszej tercji widzowie oglądali przede wszystkim popisy bramkarzy. W 12. minucie napastnik KH Energa, Robert Arrak był zaskoczony, kiedy rosyjski bramkarz Denis Perevozchikov dwukrotnie w krótkim odstępie czasu bronił jego strzały. W 24. minucie Pasy objęły prowadzenie. Aliaksandr Shkrabau wybił krążek prosto pod łyżwy… Erika Nemca, który huknął na toruńską bramkę. Conrad Molder nie zdołał obronić tego strzału.

W trzeciej tercji Pasy podwyższyły prowadzenie po bardzo mocnym uderzeniu spod niebieskiej linii Martina Dudasa. Chociaż Pasy miały za sobą długi i trudny mecz z poniedziałku w półfinale z Re-Plast Unią Oświęcim, który zakończył się w rzutach karnych, prezentowały się na lodowisku lepiej od rywali. Pod koniec spotkania trener Jussi Tupamaki zdjął z lodowiska bramkarza, Evgenii Bodrov po podaniu Damiana Kapicy wpakował krążek do pustej bramki. Przy stanie 3:0 kibice Cracovii śpiewali: „Puchar jest nasz”.

Puchar zwycięskiej drużynie wręczył minister sportu Kamil Bortniczuk i prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina. Najlepszymi zawodnikami meczu uznano bramkarzy: Conrada Moldera z Torunia i Denisa Perevozchikova z Cracovii. Pierwszemu z wymienionych nagrodę wręczył minister sportu Kamil Bortniczuk a bramkarzowi Cracovii prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Po spotkaniu bardzo szczęśliwy był trener Rudolf Rohacek, który już po raz trzeci doprowadził Cracovię do triumfu w Pucharze Polski. Wcześniej zespół pod jego wodzą zdobył prestiżowe trofeum w 2013 i 2015 roku. – Najlepiej smakuje ostatni triumf – mówił zadowolony trener Pasów. – Kluczem do zwycięstwa była postawa naszego bramkarza. Spisywał się znakomicie – podkreślał Rohacek.

Wyniki Turnieju Finałowego Pucharu Polski:

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu:

27 grudnia, poniedziałek:

Półfinały:

GKS Katowice – KH Energa Toruń 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Wronka 3, Fraszko 17, Wronka 24, Wanacki 43 – M. Kalinowski 16, Arrak 22, Limma 38, K. Kalinowski 41, 54

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, d. 0:0, k. 1:3)

Dziubiński 21, Carlsson 42, A. Streltsov 43 – Ismagilov 30, 32, Shirley 58, Ismagilov 65

28 grudnia, wtorek:

Finał:

Comarch Cracovia – KH Energa Toruń 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Nemec 24, Dudas 45, Bodrov 59

Źródło: inf. prasowa