Beniaminek podejmuje lidera. Zapowiedź meczu VI kolejki PGE Ekstraligi Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Motor Lublin

Beniaminek podejmuje lidera. Zapowiedź meczu VI kolejki PGE Ekstraligi Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Motor Lublin

19 maja 2022 Wyłączono przez NiceSportOnline

Przed nami VI runda zmagań w najwyższej klasie rozgrywek żużlowych w Polsce. W jednym ze spotkań ekipa beniaminka podejmować będzie obecnych vice mistrzów Polski. Dla gospodarzy będzie to kolejna okazja, aby w końcu zdobyć ligowe punkty. Celem gości będzie utrzymanie zwycięskiej passy, która trwa od początku sezonu.

W ekipie „Koziołków” w tym momencie nie ma słabych punktów. Przede wszystkim swoje robi kapitan drużyny Mikkel Michelsen, który jest w bardzo wysokiej formie. Potwierdza to bardzo dobrymi wynikami nie tylko na ligowych torach. Cenne punkty powinni dorzucać także Maksym Drabik i Jarosław Hampel. Zwłaszcza ten drugi wygląda na to, że po dograniu spraw sprzętowych zaczął jechać jak za swoich najlepszych lat. Ogromną przewagę lublinianie mają także w kontekście formacji juniorskiej. Wiktor Lampart oraz Mateusz Cierniak zdobywają bardzo cenne punkty dla drużyny nie tylko w potyczkach z młodzieżowcami. Często potrafią ogrywać także bardziej doświadczonych rywali. W Lublinie czekają także na powrót Dominika Kubery, który także prezentował się dobrze z początkiem ligowych zmagań. Zagadką może być obecna dyspozycja zawodnika U-24.

W drużynie ostrowskiej ciężko szukać pozytywów. Chociaż gospodarze robią co mogą to do tej pory nie wywalczyli nawet punkty w ligowej rywalizacji. Najjaśniejszymi postaciami ostrowian na ten moment są Chris Holder i Grzegorz Walasek. Australijczyk od początku sezonu jest najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy. Polak niedawno zaliczył bardzo poważny upadek w czasie meczu we Wrocławiu. Co prawda znalazł się w zestawieniu miejscowych jednak trudno wyobrażać sobie, aby po takim upadku już teraz wziął udział w ściganiu na torze. Cenne punkty będzie się starał dowozić także Tomasz Gapiński, który jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Jeśli Oliver Berntzon będzie w stanie nawiązać rywalizację z lublinianami może to pomóc ostrowianom w uzyskaniu dobrego wyniku w meczu.

Wydaje się, że formacja juniorów ostrowskiego klubu nie ma żadnych szans ze swoimi rówieśnikami z Lublina.

Patrząc na sytuację w tabeli i moc obydwu ekip należy się spodziewać, że Motor Lublin z największą łatwością powinien ograć ekipę Arged Malesy Ostrów Wielkopolski na terenie rywala. Sport jednak lubi niespodzianki i już niejednokrotnie było tak, że faworyt musiał uznać wyższość niżej notowanego rywala. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się w piątek 20 maja. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18.

Awizowane składy:
Motor Lublin:

 1. Mikkel Michelsen
 2. Fraser Bowes
 3. Jarosław Hampel
 4. Maksym Drabik
 5. ZZ
 6. Wiktor Lampart
 7. Mateusz Cierniak

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski:

 1. Oliver Berntzon
 2. Tomasz Gapiński
 3. Grzegorz Walasek
 4. Mateusz Błażykowski
 5. Chris Holder
 6. Jakub Krawczyk
 7. Sebastian Szostak

Autor: Michał Myśliwiecki

Źródło: inf. własne