Bartłomiej Kowalski zostaje we Wrocławiu!

Bartłomiej Kowalski zostaje we Wrocławiu!

14 listopada 2023 Wyłączono przez Artur Kąciak

Bartłomiej Kowalski przedłuża swój kontrakt z Betard Spartą Wrocław na dwa kolejne lata i będzie reprezentował żółto-czerwone barwy w sezonach 2024-2025. Brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata juniorów, będzie pełnił w zespole Dariusza Śledzia rolę zawodnika U24.

Kowalski był jednym z najjaśniejszych punktów zespołu srebrnych medalistów PGE Ekstraligi w sezonie 2023. Startując z pozycji juniorskiej potrafił wygrywać kluczowe dla końcowych wyników biegi oraz zastępować bardziej doświadczonych kolegów z drużyny w trudnych momentach meczów. Sezon zakończył ze świetną średnią 1.716 punktu na bieg (26. wynik w rozgrywkach). Do gabloty z trofeami, poza srebrnym medalem DMP i brązem indywidualnych mistrzostw świata dorzucił także złote medale mistrzostw świata w formule Speedway of Nations 2 oraz Drużynowych Mistrzostw Europy U-23; tytuł młodzieżowego indywidualnego mistrza Polski oraz Srebrny Kask.

Przed Bartłomiejem Kowalskim pierwszy sezon w roli seniora. W zespole Betard Sparty 2024 będzie występował w roli zawodnika do 24 lat.

Źródło: inf. prasowa