Atak Gwardii kompletny! Mateusz Frąc pozostaje we Wrocławiu

Atak Gwardii kompletny! Mateusz Frąc pozostaje we Wrocławiu

23 lipca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Gwardia Wrocław skompletowała duet atakujących! W sezonie 2021/2022 o sile ataku stanowić będą Grzegorz Bociek oraz Mateusz Frąc, który pozostaje w klubie na kolejny rok.

Frąc z pochodzenia jest Dolnoślązakiem, urodzonym w Jeleniej Górze. Rodzinnie związany jest jednak głównie ze Szklarską Porębą. Swoją sportową przygodę rozpoczynał na dolnośląskich terenach (m.in. wspomniana Jelenia Góra), ale pierwszy, poważniejszy krok na siatkarskim boisku, postawił w Opolu. Następnie trafił do Aqua Zdrój Wałbrzych, Lechii Tomaszów Mazowiecki, UKS Mickiewicz Kluczbork i BBTS Bielsko-Biała. Dla atakującego będzie to drugi sezon w Gwardii Wrocław.

– Wrocław to mój drugi dom, dlatego chciałbym, żeby nasi kibice byli z nas dumni! Dwa razy zdobyłem wicemistrzostwo I ligi, pora na coś więcej. Walczymy o PlusLigę i zrobimy wszystko, aby osiągnąć ten wspólnie określony cel – mówi atakujący Gwardii Mateusz Frąc.

Radości z przedłużenia umowy nie kryją również przedstawiciele Gwardii. – Mateusz pokazał w minionym sezonie, że jest pełnoprawnym zawodnikiem pierwszego składu i posiada niezwykle stabilną formę. Po drugie to osoba z charakterem, która bardzo pasuje do całej drużyny i tworzy w niej dobry klimat. To wszystko składa się w jedną całość i mogę śmiało stwierdzić, że jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. W jego sercu Gwardia zawitała na pewno na stałe – dodaje Łukasz Tobys – prezes klubu z Wrocławia.

Mateusz Frąc to ósmy zawodnik ogłoszony przez działaczy wrocławskiej Gwardii. Przypomnijmy, że wśród zaprezentowanych zawodników są już Lukáš Ticháček, Krzysztof Kołtowski, Oskar Pieknik, Bartłomiej Zawalski, Grzegorz Bociek, Łukasz Lubaczewski oraz Janusz Górski.

Mateusz Frąc

Data urodzenia: 04.11.1991
Pozycja: atakujący
Zasięg w ataku: 350
Zasięg w bloku: 335
Kariera:

AZS Politechnika Opolska – 2010 – 2015

Aqua Zdrój Wałbrzych – 2015 – 2017

Lechia Tomaszów Mazowiecki – 2017 – 2018

UKS Mickiewicz Kluczbork – 2018 – 2019

BBTS Bielsko-Biała – 2019 – 2020

Gwardia Wrocław – 2020 – nadal

Źródło: inf. prasowa